4.5G 1200 Mbps hıza ulaştı

4.5G 1200 Mbps hıza ulaştı

T-Mobile, cuma günü yaptığı üstün dereceli denemesiyle 4G rekorunu kırdı. Qualcomm’un amiral gemisi X20 LTE modeminin kullanıldığı testte, hemen hemen modemin üst limitine ulaşıldı. Snapdragon 845’te kullanılması beklenen X20 LTE, 1.2 Gbps’lik indirme hız kapasitesine sahip.

4.5G 1200 Mbps hıza ulaştı

Snapdragon 845’te kullanılması beklenen X20 LTE, 1.2 Gbps’lik indirme hız kapasitesine sahip.

4×4 MIMO ve 256 QAM şemalarını destekleyen mobil modem, ayrıca Cat.18 tipinde.

Amerikalı operatör T-Mobile ve Nokia, Qualcomm’un LTE modemini kullanarak bir rekora imza attı. İşte yeni rekorun tüm detayları!

Cuma günü meydana getirilen kuramsal testte, 60 Hz downlink ile çalıştı ve taşıyıcı birleştirme teknolojisinden yararlanılarak 3 taşıyıcı kapasiteyi güçlendirdi. Ek olarak baz istasyonu olarak Nokia 4.9G AirScale tercih edildi. Kontrol sonucunda 1.175 Gbps benzer biçimde uçuk bir değere ulaşıldı. Meydana getirilen açıklamada, 5G için çalışmaların hızla sürdüğü söylendi. Değişen teknolojinin 2019 yılında ilk başlarda ticari hizmetlere açılacağı tahmin ediliyor. Dünyanın pek çok ülkesinden operatörler testlerini sürdürüyor.

Öte yandan rekor denemesinde kullanılan modem, kendisini bizlere ilk kez Galaxy S9’da gösterecek benzer biçimde duruyor. Hem Samsung’un bir sonraki en iyi işlemcisinde modeme yer vereceğini söylemesi, bununla birlikte S9’un Snapdragon 845’i kullanan ilk telefon olacağı benzer biçimde iddialar bunu destekliyor. X20 LTE, bir tek S9 serisiyle değil, 2018 başlangıcında çıkan pek çok üst düzey akıllı telefonda karşımıza çıkacak bir modem olacak. Daha sonraki dönemde ise 5G’nin yaygınlaşmasıyla beraber X20 LTE’yi orta seviyeye inemeden unutabiliriz.

Comments 1

  1. Post
    Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir