5G hızı kaçtır

5G hızı nedir, 5G hızı kaçtır, 5G nedir?

5G hızı nedir? 5G nedir? 5G hızı kaçtır?

5G nedir? 5G hızı nedir? 5G ne anlama gelmektedir? 5G, 2020 yılına kadar beklenmese de, yeni mobil kablosuz standardına hazırlanmak için artık çok sayıda şirket yatırım yapıyor. 5G’yi, bunun nasıl çalıştığını ve gelecekteki kablosuz sistemler üzerindeki etkisini keşfediyoruz. (Ayrıca bak: İngiltere 5G gelişiminin bir zaman çizelgesi).

5G, sadece beşinci nesil anlamına gelir ve 5G için resmi bir standart henüz oluşturulmamış olmakla birlikte geniş bant teknolojisinin IEEE 802.11ac standardına dayanan bir sonraki ve en yeni mobil kablosuz standardı belirtir.

Baz istasyonu ve baz istasyonları hakkında bilgi

Bir alıcı verici istasyon (Baz istasyonu), kullanıcı ekipmanı (UE) ve bir ağ arasındaki kablosuz iletişimi kolaylaştıran bir ekipman parçasıdır.

Yeni Nesil Mobil Ağ’ın 5G beyaz gazetesine göre, 5G bağlantıları ‘kullanıcı deneyimi, sistem performansı, gelişmiş hizmetler, iş modelleri ve yönetim ve operasyonlar’ temelinde olmalıdır.

Ve 5G’ye katılabilmek için Groupe Speciale Mobile Association (GSMA) ‘ya göre bu sekiz kriterin çoğunu karşılamalı:

 1. Sahada bitiş noktalarına bir ila 10Gbps bağlantıları
 2. Bir milisaniye uçtan uca gidiş dönüş gecikmesi
 3. Birim alan başına 1000x bant genişliği
 4. 10 – 100x bağlı cihaz sayısı
 5. (Algılama) yüzde 99,999 kullanılabilirlik
 6. Yüz Algılama Yüzdesi
 7. Ağ enerji kullanımında yüzde 90 azalma
 8. Düşük güç, makine tipi aygıtlar için on yıl pil ömrü

3G gibi önceki nesiller iletişimde bir gelişme oldu. 3G en yakın telefon kulübesinden bir sinyal alır ve telefon görüşmesi, mesajlaşma ve veri için kullanılır.

4G, 3G ile aynı şekilde çalışıyor ancak daha hızlı bir internet bağlantısı ve daha düşük gecikme süresi (neden-sonuç arasındaki süre) ile.

4G, mevcut 3G servislerine kıyasla beş kat daha hızlı olduğunu ve teorik olarak 100Mbps’ye kadar indirme hızları sağlayabileceğini iddia ediyor.

Cradlepoint’teki EMEA Başkan Yardımcısı Hubert Da Costa, “5G Wi-Fi bağlantıları, tek akışlı, 900 Mbps (çiftli akışlı) ve 1,3G bps (üçlü, üç kanallı), 450Gbps’den başlayan, 4G’den yaklaşık üç kat daha hızlı olacak şekilde ayarlandı. Bu nedenle IoT ve akıllı cihazlarda büyük bir artış görmeye başladık, 5G’nin hızı ve kapasitesi bu bağlı geleceğin daha da hızlı bir şekilde gelmesini sağlayacak. ”

Baz istasyonu 5G

Baz istasyonu 5G, Baz istasyonu 5G, Baz istasyonu 5G, Baz istasyonu 5G, Baz istasyonu ve Baz istasyonu 5G veya Baz istasyonu 5G

5G’nin avantaj ve dezavantajları

5G, 4G’den önemli ölçüde daha hızlı olacak ve 10.000 Mbps’lik bir teorik indirme hızı ile tüm yetenekli cihazlarda daha yüksek üretkenlik sağlayacak. Ayrıca, daha yüksek bant genişliği ile daha hızlı indirme hızı ve daha karmaşık mobil internet uygulamaları çalıştırma olanağı.

Yerli baz istasyonu

Yerli baz istasyonu, Yerli baz istasyonu, Yerli baz istasyonu, Yerli baz istasyonu ve Yerli baz istasyonu

Bununla birlikte, 5G’nin uygulanması daha pahalıya mal olacak ve en yeni cep telefonları muhtemelen onu entegre hale getirecekken diğer el cihazları güncelliğini yitirmiş olabilir.

Güvenilir, kablosuz bir internet bağlantısı, bir kanala bağlı olan cihazların sayısına bağlı olabilir. Kablosuz spektruma 5G ilavesi ile, frekans aralığını aşırı yoğunlaştırabiliriz.

“Şu anki 4G mobil standartları, 100 Mbps sağlamak için bir potansiyele sahip .5G, saniyede çok fazla gigabite oturtmaya ve” Gigabit Smartphone “a ve umarım gerçekten bağlantı türüne ihtiyaç duyan müthiş bir dizi yenilikçi hizmet ve uygulamaya neden oluyor. Bu sadece 5G sunabilir, “Paul Gainham, Kıdemli direktör, SP Pazarlama EMEA Juniper Networks diyor.

5G’nin geleceği

5G halen gelişmekte olduğundan, henüz herkes tarafından kullanılmaya açık değildir. Bununla birlikte, bir sürü şirket 5G ürünleri ve tarla testlerini yapmaya başladı.

5G baz istasyonu projesi

5G baz istasyonu projesi için yapmış olduğum bir görsel. 5G baz istasyonu projesi adımlarında deney ve gözlerimi paylaşacağım.

5G teknolojilerindeki kayda değer gelişmeler, Nokia, Qualcomm, Samsung, Ericsson ve BT’den geldi; 5G ortaklık kuran şirketlerin sayısı gittikçe artıyor ve 5G ve uygulamasını araştırmaya devam etmek için para vaat ediyor.

Qualcomm ve Samsung, 5G modemlerini ve Qualcomm’un 5G özellikli bir ev yönlendirici üreten Samsung’u 5G çalışmalarını donanıma odakladı.

Hem Nokia hem de Ericcson tüketiciler yerine mobil operatörleri hedefleyen 5G platformları yarattı. Ericsson, bu yılın başlarında ilk 5G radyo sistemini sunmayı öne süren ilk 5G platformunu yarattı. Ericsson, 2015 yılında 5G testine başladı.

Benzer şekilde, Nokia bu yılın başlarında mobil taşıyıcılar için uçtan uca 5G destek sağlamayı hedefleyen bir platform olan “5G First” i piyasaya sürdü.

İşte 5G duyurularının tam listesi ve 5G teknolojisine yatırım yapan şirketler hakkında bilgi.

“Ağ oluşturma endüstrisi her yerde 4G yapılmasına yönelik çalışırken, eninde sonunda 2019’a veya 2020’ye kadar konuşlandırmayı muhtemelen göremeyecek olan 5G için geleceğe kanıtlamamız gerekiyor. Tamamen yeni bir eko-sistem ihtiyacı olarak bu sürece ihtiyaç duyuyor. doğru mimarileri ve kabul edilmiş standartları oluşturmak için.

“Buna paralel olarak, mobil satıcıların yeni 5G özellikli telefonlar gibi ağ altyapısını ve son kullanıcı cihazlarını geliştirmeleri gerekecek ve sonunda endüstrinin karşı karşıya kaldığı en büyük teknolojik zorluk spektrum kullanılabilirliği olacaktır” diyor Paul Gainham, SP genel müdürü Juniper Networks’te EMEA pazarlama.

Anahtar kelimeler: 5g nedir, 5g, 5g hızı

Comments 1

 1. Ekrem SU

  5G nedir? 5G hızı nedir? 5G hızı kaçtır?
  5G’deki “G”, “nesil” anlamına geliyor. Kablosuz telefon teknolojisi teknik olarak 1G ile başladı ve 1990’ların başında başladı ve iki cep telefonu cihazı arasında kısa mesaj göndermek için insanlar ilk başladığında 2G’ye çıktı.

  Sonunda dünya, 3G’ye geçti; bu da, insanlara telefon görüşmesi yapma, kısa mesaj gönderme ve internete göz atma olanağı verdi. 4G, üçüncü nesil kablosuz iletişim ile mümkün olan pek çok özelliği geliştirdi. İnsanlar web’e göz atabilir, kısa mesajlar gönderebilir ve telefon görüşmesi yaptırabilir; büyük video dosyalarını herhangi bir sorun olmadan indirebilir ve yükleyebilirlerdi.

  Ardından şirketler, “uzun vadeli evrim” in kısaltılmış LTE’yi 4G bağlantısına ekledi. LTE, WiMax gibi rakip teknolojilere kıyasla en hızlı ve en tutarlı 4G haline geldi. WiMax ve LTE arasındaki fark, Blu-Ray ve HD DVD’ler arasındaki farka benzer: Her iki teknoloji de benzer sonuçlara ulaştı ancak herkesin kullanması için bir standart oluşturmak önemliydi. LTE sadece bunu yaptı ve 4G teknolojisi daha da hızlı yaptı.
  5G ve 5G hızı nedir?
  5G, 4G LTE’nin yarattığı temel üzerine inşa edecek. İnsanlardan metin gönderme, arama yapma ve internete her zamanki gibi göz atma imkanı verecek ve ağ üzerinden veri aktarma hızını önemli ölçüde artıracaktır. 5G hızı, insanların Ultra HD ve 3D video indirmesini ve yüklemesini kolaylaştıracak. Ayrıca, günlük hayatımıza giren binlerce internet bağlantılı cihaza yer açacak. Veri bağlantınızı bir bahçe hortumundan yangın hortumuna yükseltmeyi hayal edin. Fark farkedilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir