Bayi Hosting (Reseller Hosting)

Bayi Hosting (Reseller Hosting)

Bayii hosting bildiğimiz , öğrendiğimiz ve duyduğumuz üzere bir çeşit “reseller” hosting’tir. Bayii hosting ile sitelerimizde host’lar oluşturarak eş,dost veya arkadaşlarımıza “web alanı barındırma” hizmeti sumuş oluruz. Bayii hostingler 2’ye ayrılır:

1) Linux Bayii Hosting

2) Windows Bayii Hosting

Linux Bayii Hosting :

Linux Bayii Hosting linux işletim sistemi’ni içerir.Ve en çok müşteriler tarafından ( Cpanel) tüzel müşteriler tarafından da ( plesk )kontrol panellerini tercih etmektedirler. Cpanel müşterilere göre çok kolay kullanıma sahiptir.Linu Bayii Hosting Windows Bayii Hostinge göre biraz daha ekonomiktir. Çünkü linux bayii hosting’in biraz hızı düşüktür. Bunun nedenini de bir bilgisayara linux işletim sistemini yükleyerek anlayabiliriz.

Windows Bayii Hosting :

Windows Bayii Hosting windows işletim sistemi’ni içerir. Fakat linux’ta müşteriler tarafından cpanel, tüzel müşteriler tarafından plesk kontrol panelleri tercih ediliyordu ama Windows Bayii Hosting’te ise en çok ( plesk ) kontrol panelleri tercih edilmektedir.Windows Bayii Hosting’in hızı ise jet hızı gibi bir hızda olması muhtameldir. Bazı bayii hostinglerde hostunuzun hızının düşük olduğunu fark etmişsinizdir. Bunun nedeni ise “fazla yüklenme” olarak adlandırılır.

Bayii hosting’in diğer adı ise “Reseller Hosting”‘tir. İnternet’e bayii hosting yazdığımızda ” Reseller Hosting ” olarak sonuçları çıkmaktadır. Bayii hosting en hızlı hosting paketlerinden ve ekonomik ( avantajlı ) hosting paketlerinden birisidir. En ucuz ve en ekonomik satıldığı firma ise Orjin Danışmanlık yani Hosting Firması’nın sitesi veya Hosting Firması’nın blog adresidir. Bu soruyu sormanız muhtameldir :

* Hosting Firması’nın bayii hosting satıyor da diğerleri ekonomik ve güvenli satmıyor mu?

Bunun cevabı da çok açık ve nettir:

” 1) Hosting Firması’nın ssl koruma güvencesi alışverişe önem vermektedir.

2) Hosting Firması’nın 7/24 destek vermesi hiç bir yerde bulunmayacak bir özelliktir.

3) Hosting Firması’nın verdiği bayii hosting paketleri YS belgesi ile izinli satış yapılmaktadır.

4) Müşteriler tarafından en çok tercih edilen marka ve satış firmasıdır.

Bu özellikler mevcut ve dahası da var.Bayii hostingler’in en düşükleri 5 alan adı, 10 alan adı kapsama özelliğine sahiptir.Bayii hostinglerin aylık trafikleri oldukça yüksektir.Bu’da google’nin fazla index vermesine daha önemlisi de seo konusunda da web sitenizin ilk sayfalara çıkması google tarafından itiyat haline gelir.Fakat en çok etkileyen etken ise web adresinizin CPU limitini aşmayarak web sitenizin ömrünü uzatır ve daha sağlıklı bir web sitesi,daha hızlı bir web sitesi,daha çok web sitesi barındırma,daha fazla disk alanları,ekonomik fiyat,E-posta’ların ve veritabanların sınırsız kurulması ve sınırsız içerik içermesi için en çok gerekli olan bayii hosting paketleri ( reseller hosting paketleri ) ticaret için ve ücretsiz dağıtmak için en uygun hosting paketleridir.O yüzden en çok tercih edilen hosting paketleri olduğu için ülkemizde ucuzun,ucuzuna satılmaktadır.Size de tavsiyemiz olsun sakın ha bayii hosting almadan webmasterliğe başlamayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir