Baz istasyonu, baz istasyonları ve hücresel ağ

Baz istasyonu, baz istasyonları ve hücresel ağ

Baz istasyonu, baz istasyonları ve hücresel ağ

Mobil baz istasyonu kamyonlarda taşınabilen altyapılardır ve sınırlı alanlarda hızlı ve kolay kurulum sağlar. Bunların kullanımı, noktadan noktaya radyo bağlantılarını başlatan hücresel ağların hızla genişlemesi yanı sıra olağanüstü olaylarda (ticaret fuarları, spor etkinlikleri ve konserleri, acil durumlar, felaket olayları, trafik kazaları vb.) Ani trafik artışlarını desteklemek için stratejiktir. vb.). Mobil baz istasyonu ayrıca kolluk kuvvetleri tarafından istihbarat toplamak için kullanılıyor. Mobil baz istasyonları, ne inşaat işleri, ne de vakıflar gerektirmez; sadece ticari güç ve topraklama gibi asgari gereklilikler. Mobil üniteler geçici bir çözüm olarak tasarlanmıştır, ancak istenirse kalıcı bir istasyon haline getirilebilirler.

Çeşitli mobil baz istasyonları

Her biri farklı kullanım özelliklerine sahip birkaç farklı tür mobil baz istasyonu vardır. Aşağıda, bazı örnekler var.

Hızlı dağıtım birimleri (RDU)

RDU’lar kamyonlarda taşınabilir mobil radyo baz istasyonlarıdır. Hücresel ağların hızla genişlemesi için bunların kullanımı stratejiktir.

Hızlı bir dağıtım flanşlı direk, kamyon üzerinde taşınabilir bir mobil radyo baz istasyonu altyapısıdır ve sınırlı alanlarda hızlı ve kolay kurulum sağlar. Zirveye kadar tırmanma merdivenine sahip olan anten destek direği ana ana çerçeveye sabitlenir ve 30 metreye kadar standart bir yüksekliğe sahip iki veya üç takım çocuklar tarafından entegre edilmiş silindirik flanşlı bölümlerden oluşur. Sekiz saat içinde kurulabilen flanş kutuplu mobil istasyon, sivil işleri veya temelleri gerektirmez ve yatay balast beton ağırlığı ve damalı plakadaki çalışma platformu da dahil olmak üzere komple bir cihazdır.

Baz istasyonu ve baz istasyonları hakkında bilgi

Baz istasyonu (baz istasyonları) – Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) Radyo Düzenlemelerine (RR) göre çok önemli bir elektroniksel mekanizma.

Bir radyo istasyonu kiti, ekipman konutunun, nakliye sırasında tüm istasyon altyapılarını, montaj aksesuarlarını, ışınımlı sistemleri, pilleri, elektrik ve radyo cihazlarını içermesi için özel bir 20 “kutu olduğu entegre bir radyo baz istasyonu RDU’dur. İnşaat işleri veya temelleri olmaksızın, herhangi bir çevreye uygun, hızlı ve kolay nakliye ve montaj yapılabilen bir yapıdır.

Baz istasyonu kurulum vesaire..

Hızlı kurulum kompakt kitstat, temel veya sivil işe ihtiyaç duymadan dar alanlarda kolay ve hızlı montaj yapılmasını sağlayan flanş kutuplu RDU’dur. Anten destekleme yapısı, tırmanma merdiveni ile tamamlanmış ve çelik iskelet taban çerçevesine demirlenmiştir, 30 m’ye kadar yüksekliğe sahip boru şeklinde flanşlı bölümlerden ve iki veya üç çelik adam serisinden oluşan flanşlı bir kutudur.

Baz istasyonu kutup

Çokgen kutuplu çabuk tarama alanı, herhangi bir vakıf veya sivil işe ihtiyaç duymadan dar alanlarda kolay ve hızlı bir şekilde montaja olanak tanıyan bir RDU’dur. 30 m’ye kadar yüksekliğe sahip çok köşeli bir kutup; rijit sabitleme hattı (EN353-1) olan bir tırmanma merdiveni ve besleyiciler ve servis kabloları için dikey sabitleme sistemi vardır.

Baz istasyonu nedir?

Baz istasyonu mobil sisteminde yayın yapan yüksek dalga diyagramı ve mega frekans sistemi ile bilinen mobil verici (hücre kulesi) anlamına gelmektedir.

COW, 2005 Rose Bowl oyunu için kendi güç jeneratörü olan Rose Bowl, Pasadena, California’daki otoparkta.
Tekerleklerdeki hücreler (tekerlekli), telekomünikasyon altyapısıdır ve yol kullanımı için onaylanmış römork üzerine yerleştirilir ve 3500 kg’a kadar yükler için ağır yük araçları ile çekilir. Bu mobil radyo baz istasyonları, yalnızca bir günde ve sınırlı alanlarda tam çalışmayı garanti eder. COW’ler, römorklar, kamyonetler ve kamyonlar vasıtasıyla, doğal felaketten etkilenen bölgelere veya büyük olaylar gibi geniş kullanıcı hacmine sahip alanlara kadar tamamen işlevsel bir hizmet sunmaktadır. Şebekeye backhaul, karasal mikrodalga, iletişim uydusu veya mevcut kablolu altyapı üzerinden yapılabilir.

Baz istasyonu yol için..

Flanşlı kutuplu mobil radyo baz istasyonları, yol kullanımı için onaylanmış geri çekilmiş sabitleyiciler içeren özel bir römorktan oluşan mobil destek yapılarıdır. Zirveye kadar tırmanma merdiveni bulunan anten destek direği, ana ana çerçeveye sabitlenir ve 20 veya 30 metreye kadar standart bir yüksekliğe sahip iki veya üç takım çocuklar tarafından entegre edilmiş silindirik flanşlı bölümlerden oluşur. Sekiz saat içinde kurulabilen flanş kutuplu seyyar istasyon, sivil işleri veya temelleri gerektirmez ve yanal balast beton ağırlıklarıyla ve damalı plakada bir çalışma platformu ile tamamlanmıştır.

Hızlı kurulum kendi kendini monte eden kutup, trafik akışı için onaylanmış, teleskopik stabilizatörler bulunan özel iki dingilli bir römorka karşılık gelen hareketli destekleyici bir yapıdır. Standart destek yüksekliği 20 m olan anten destek direği, alüminyumdan yapılmıştır ve üç teleskopik boru elemandan oluşmaktadır. Kurulum kolay ve hızlıdır ve manuel vinçler ile gerçekleştirilir.

Baz istasyonu ağırlık

Başka RDU, kendi kendine monte kutuplu bir mobil hücre sitesidir; 7500 kg’a kadar olan yükler için ağır yük araçları ile çekilebilecek. 20 m’ye kadar standart bir yüksekliğe sahip anten destek direği, alüminyumdan yapılmıştır ve üç teleskopik boru elemandan oluşmaktadır. Kurulum kolay, hızlıdır ve manuel vinçler vasıtasıyla gerçekleştirilir.

Römork üzerindeki mobil istasyon, 12000 kg’a kadar yükler için ağır yük araçları ile çekilen, taşınabilir yapılar olan teleskop direkli bir mobil istasyondur. 30 m’ye kadar standart bir yüksekliğe sahip anten destek direği, çelikten yapılmıştır ve üç teleskopik boru elemandan oluşur. Kurulum kolay, hızlı ve manuel veya elektrikli vinçlerle yapılmaktadır.

Genişletilmiş veya acil servis

COW’lar, büyük spor etkinlikleri (Super Bowl, World Series, Rose Bowl), büyük sözleşmeler veya hücresel kapsamanın bulunduğu felaket bölgelerinde olduğu gibi kısa süreli talepler için genişletilmiş hücresel şebeke kapsama alanı ve / veya kapasite sağlamak için kullanılır (örneğin, büyük bir orman yangınında itfaiyecilerin bir komuta merkezi kurduğu vahşi bir bölgede) bulunmadığı veya afetten ödün verilmiş olması (örn., Katrina Kasırgası’ndan sonra Körfez kıyılarındaki) az kaldı.

Baz istasyonu hakkında

2001 yılındaki 11 Eylül saldırılarını takiben 14 Eylül 2001’de ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’nı (FEMA) desteklemek ve kurtarma ve kurtarma işçilerine kritik bir telefon hizmeti sunmak üzere 36 tane hücresel KOBİ görevlendirildi.

Baz istasyonu (1800 Megahertz)

Baz istasyonu 1800 Megahertz resimleri, 1800 MHz baz istasyonu resimleri, 1800 MHz frekans bandı baz istasyonları, baz istasyonu 1800 MHz fotoğrafları.

COW, 2004 yılında bölgedeki hücrelerin çoğu tahrip edildiğinde Kasırga Charley’den sonra Southwest Florida’da hücresel servis hizmeti verdi. 2009’un Ocak ayında, Washington, D.C’de, Barack Obama’nın açılışıyla, özellikle Milli Alışveriş Merkezi ve yakınında bulunan milyonlarca ekstra insanın ve aramalarının yerine getirilmesi için 26 adet tekerlek birliği birimi yerleştirildi. Ocak 2017’de Donald Trump’ın açılışı için hem Geçici hem de sürekli olan ek COW’lar, gelecekteki açılışlar ve diğer etkinlikler için, LTE tabanlı akıllı telefonların ve diğer cihazların istikrarlı bir şekilde yükselmesi nedeniyle Ulusal Alışveriş Merkezi’nde kuruldu. 2010’ların yarısı.

Baz istasyonu

Birçok telekomünikasyon şirketi, finansman veya altyapı konuları, bölgede kalıcı bir site inşa etmeyi önlemezse, uzun vadeli yerleşim için COW kullanmaktadır. Örneğin, bir taşıyıcı, kapsama nedenleriyle bir hücre alanının yerleşimini onaylamış olabilir, ancak kalan bütçe, inşaat dönemini bir mali çeyrekte veya daha uzun süre finanse etmek için yetersizdir. [Alıntı ihtiyaç duydu] Bir mühendis ekibi, bir COW kiralama, elektrik ve backhaul haricinde az maliyetle acil teminat sağlamak için yerinde. COW’u uzun bir süre kullanmaya karar vermesi mülk sahibi tarafından da yönlendirilebilir. Devlet veya askeri tesislerdeki tesisler yalnızca geçici olarak verilebilir ve kalıcı olmayan tesislerin kullanılmasını gerektirebilir.

Baz istasyonu

Baz istasyonu

Baz istasyonu ve kamyon üzerinde hücre 

Baz istasyonu  ve kamyon üzerindeki bir hücre, konteynerli ve kendi kendini monte eden teleskopik direkli seyyar kamyonlardan oluşan özel bir tür mobil hücre sitesidir. Bunlar, üç saat içinde ve sınırlı alanlarda tam çalışma garantisi veren taşınabilir yapılardır. Çelik arayüz çerçevesi galvanizli çelik kirişlerden yapılmıştır ve nakliye için konteynerin altına çekilebilen dört geri çekilmiş stabilizatör ile donatılmıştır. İki erişim kapısına sahip, takviyeli, özel bir 20’lik kutu konteynırına sahip olan ekipman ve güç kabı, iki ayrı oda (E ve A) oluşturmak üzere bir ara bölüme bölünmüştür. Oda A, elektrik ve radyo cihazlarını barındırmak için kullanılır. Oda E, jeneratör setini barındırmak için bir güç odası olarak kullanılır; ve nakliye esnasında radyant sistemleri ve aksesuar bileşenleri içermelidir. Standart destek yüksekliği 20 m olan anten destek direği, alüminyumdan yapılmıştır ve üç teleskopik boru elemandan oluşmaktadır. Kurulum kolaydır, manuel vinçler ile gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir