Kademe kademe seo uyumlu makale yazımı

Özgünn SEO uyumlu makale ve Makale satın almak, özgün makale satın almak ve SEO uyumlu makale satın almak hakkında bilgiler.

Seo uyumlu makale yazmanın belli başları ve kriterleri, diğer web sitelerinde uzun uzadıya maddeler halinde sıralanır. Şunu unutmamalısınız ki; makalenin seo ya uygunluğundan önce sitemize giren ziyaretçilere verecek olduğu fayda en büyük etkendir. Doğrusu sitemize giren ziyaretçi başlıkta ve açıklamada neleri belirtmişsek o mevzuda hakkında bilgiye doymalıdır. şu demek oluyor ki yalnız Google için ya da arama motorları için site yapmıyoruz. Bu üstte yazdıklarımı aklımıza yerleştirdikten sonrasında yazı yazımına geçelim.

(Kişisel Not Sokuşturması: Bu yazıda seo kurallarına ben uymadım. Siteyi arama motorları için değil kullanıcılar için oluşturdum. Genel olarak hit değil de; faydalı şeyler vermeyi fakatçlıyor ve genel anlamda yazılarımı vakitım azca olduğundan kısa sürelerde tamamlıyorum. Hatalar varsa affola. Bunu da araya sokuşturmuş vakasım ki yazınızda şurası seo uyumlu olmamış benzer biçimde yorumlar almayalım. :))

Seo genel anlamda arama motorlarından sitemize daha çok ziyaretçi çekmek için makalelerimizde uygulanır. Faydalı olmayı amaç edindikten sonra alt bölümdeki maddeleri uygularsanız sitenize gözle görünür şekilde daha çok ziyaretçiler çekebilirsiniz.

Seo uyumlu makale yazmak:

Yazılarımızı okuyanlar robot değil insanlardır. Bu nedenle boş kelime tekrarlarından kaçınarak yazımızı oluşturmalıyız.
Makalemizi çok kişinin okumasını istiyorsak güncel veya popüler konulardan içerikler girmeliyiz. Karıncaların sosyal yaşamı temalı bir yazıyı bigün içinde bir milyon kişinin okumasını beklemek mantıksız olur. Bunun yanı sıra güncel olmalı demiştik. Yaz ayında sitemizde kalkıp kışlık kazak modelleri hakkında bir yazı yayınlamak ya da yazmak size çok bir şey katmayacaktır.
Makalemiz averaj olarak 250 kelime + boyunda olmalıdır. Heralde bu her yazımız 250 kelime olacak demek değildir. Her şey seo değil doğrusu. Hepimiz kullanıcının öğrenmek istediğini ona vermeyi hedeflemeliyiz. Video sitelerini incelerseniz bir çoğunda yazı yoktur fakat günceldir. Vakaya bu mantıkla bakabilirsiniz.
Title uzunluğumuz 60 karakter(kelime değil karakter dikkat edin) olmalıdır. Farklı kaynaklarda 65- 66 benzer biçimde değerler verir. Ben her zaman ne tamamen doldurur ne de az girerim. 50-60 karakter arası girmek idealdir. Sürekli aynı değerde girmek, spam kelimelerle doldurmak hem ziyaretçiler açısından hem siteniz açısından sağlıklı değildir. Yani ihtiyacınız var ise ve ziyaretçinize bir şeyler aktarabilecekse başlığı sonuna kadar kullanın.
Title kısmında anahtar kelimemiz geçmeli. Örneğin seo mevzusunda bir yazı yazıyorsak ve seo kelimesinde ki ziyaretçileri hedefliyorsak başlığımızda seo yazım kurallarına uygun şekilde geçmeli.
Açıklama kısmı bir çok webmaster tarafından yanlış olarak kullanılır. Spam olabilecek tarzda anahtar kelimeleri yan yana sıralamak ilk hem ziyaretçiye hem de arama motorlarına itici görüneceğinizi ihmal etmeyin. Bundan dolayı izahat kısmında da anahtar kelimenizi geçirmeye özen göstererek o sayfadaki yazı hakkında gerçek bilgiler veren maximum 160 karakterden oluşan bir açıklama girin. Burada anahtar kelimenizi ardarda geçirmenin, eş anlamlılarını yazmanın bir anlamı yok. (zaten Google artık aramalarda eş anlamlılar da da sitenizi otomatik olarak sıraya sokuyor.)
Yazımız mevzu hakkında faydalı ve okunabilir özellikte bilgiler içermelidir. 250+ kelime yazmanız iyi olacaktır. Anahtar kelimeniz ilk 50 kelime içinde geçmelidir. Ortalama anahtar kelime oranınız %3 olmalıdır. Ben 250-300 kelimelik bir yazıda maximum 6 defa anahtar kelimeye vurgu yapıyorum. Kısaca araya kelimeyi sokuşturmak için cümleler kurmayın. Gerektiği yerde kullanın maximum kıymet %3 olsun.
Yazınıza görsel eklerseniz görsel anahtar kelimenizle alakalı olmalı ve alt tagına da anahtar kelimeyle ilgili açıklama girmelisiniz. Kısaca bu her yazınıza gereksiz de olsa görsel eklemek değil. Mevzu ile ilgili bir görsel girmeniz gerekiyorsa anahtar kelimenizle alakalı bir görsel girmeniz sitenize bir + puan katacaktır.
Yazı içinde başlık en üstte h1 tagında alt başlıklar h2 – h3 tagı şeklinde alta doğru tertipli gitmeli. Maximum 1 defa h1 tagı kullanmalısınız. Ben genel anlamda wordpress temalarında başlığı temanın otomatik aldığı kısma h1 değerini verip yazı içinde h2 kullanmayabaşlayıp alta doğru h2-h3 şeklinde başlıklarda kullanıyorum.
Anahtar kelimemiz yazı içinde bold, italik şekillerde kullanılmalı.
Yine yazma, spinleme şeklinde yöntemler yazıların okuma oranını düşürüyor. Bu yüzden imla kurallarınıza uygun şekilde yazılar yazmaya, faydalı işleri spam yapmadan yapmayı hedeflemelisiniz.
Unutmuşum; url kısmında da anahtar kelimeniz geçmeli. Kısa tutmanız iyi olacaktır. (Kısa tutmasanızda Google son güncellemeler ile kendisi kısaltıyor)
Üstteki maddelerin yanı sıra yazı içinde kullandığınız görselleri kendiniz çekmiş olmaya çaba edebilirsiniz. Video ve görseller ile yazınızı zenginleştirmek size bir + puan katacaktır.

Üst bölümde çok uzun anlatmışsınız. Bana değerleri verin derseniz;

Title: 60 karakter
Description: 160 karakter
Yazı uzunluğu: 250 kelime +
Anahtar kelime oranı: %3 olmalı (italik yada bold olarak vurgulanabilir)
Görsel: Anahtar kelime başlıkta ve alt tagında geçmeli.
Dikkat edeceklerim: Title de anahtar kelime geçmeli, Descriptionda anahtar kelime geçmeli, url kısmında anahtar kelime geçmeli, yazınız spam olmamalı; okunaklı ve faydalı olmalı, kendinizi ziyaretçi yerine koyup yazınızı okuyun ve yayınlayıp yayınlamamaya karar verin. Kısaca işin özü faydalı olun.

Comments 3

  1. Erkan küçük

    Yazınız çok güzel olmuş. Özgün makale satın alma ve SEO uyumlu makale satın alma,SEO uyumlu makale yazmak ile ilgili olan makalenizi çok beğendim. Teşekkür ederim

  2. Serdar Tarık

    Başarılı bir Makale olmuş. Özgün SEO uyumlu makale satın al veya özgün SEO uyumlu makale satın almak, Özgün SEO uyumlu makale yazmak gibi başlıklar mükemmel olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir