LYS ve YGS hakkında günlük

Heh heyyy ben geldim ?? masamın yeni hali sizlerle ?bunları dün alıp sprey boyayla boyadım. Aslında çok belli olmuyor ama benim hoşuma gitti. Ortadaki kara tahta bana pek yeterli gelmedi için bu altı tanesinden iki tanesini notlar için mantar pano olarak kullanacağım. Diğerlerine de sevdiğim& beğendiğim ünlüleri, resimleri, yazıları ve kendi fotoğraflarımı astım. Ama sağ baştaki hep düşüyor. Ona bant yetmedi de ? Bu kadar erken kalkmamın nedeni ise annemle okula gidecek olmamız. İki tane okulla görüşmeye gidiceğiz. Bir tanesini gerçekten çok beğendim ama ulaşım sıkıntı. Diğer okulda da tanığım biri okuyor. Bakalım nasıl geçecek. Bir an önce şu işi halledip rahatlamak istiyorum + cildiyeye gitmem lazım. Yüzümde yara çıktı, kırmızı lekeler falan oldu. Dudağımda da uçuk çıktı. Öyle bir yerdeki botoks gibi duruyor ajhsshhd ben beğendim aslında. Şimdi odamı toplamaya gidiyorum. Sonra evden çıkarız sanırım ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Heh heyyy ben geldim ? bugün annemle okul işinin bir kısmını halledik avmye gittik. İkea’dan yeni şeyler aldım. Hemen onları da boyadım ( rose gold yaşam tarzıdır…) daha sonra teyzem geldi biraz takıldı. Konsere gidelim diye konuştuk. O gidince de odama geçip bu fotoğrafı çektim. Eski ajandamdan rastgele bir sayfa açtım. Ama notlarımı falan okuyunca bir duygulandım. Zaman gerçekten çok çabuk geçiyor. Sanki o sunumu yetiştirmek içün iki gün önce sabaha kadar çalışmış, dil anlatım sınava çalışırken ‘yok ben kesin düşük alacağım’ diye kendimi dün üzmüş gibi hissediyorum. Aynı zamanda not tutmayı da özledim. İki ay önce okullarını kapanmasını deli gibi isteyip yaz tatilinin sonsuz olmasını dilerken şimdi okullar açılsa diyorum. Ya ben gerçekten tutarsız bir insanım wjsjwjsh şimdi ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Belki friends izler (1726226 bölüm bitirdi) ya da ders programı yaparım. Yeni aldığım şeyler de sürpriz kalsın. Yarın gösteririm ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Heh heyyyy ben geldim ?? sonunda telefondan giriş yapıyorum. Uzun pirinç işlemleri sonucunda telefonum düzeldi. Aslında bir bakıma da iyi olmuş diyorum çünkü tatilde hiç telefonla ilgilenmedim. Daha aktiftim ve daha çok eğlendim. Ve burada fazla zaman geçirdiğimi daha az zaman geçirmem gerektiğini anladım. Faydalı bir olay oldu benim için. Tatilde ne yaptığıma gelirsek azda olsa soru çözdüm. Gerisinde hep arkadaşlarımlaydım. Acayip eğlendik. İlk defa bir tatil bu kadar eğlenceli geçti (Be quite 20 kişilik tatil ekibi) Birazdan yayın açıp neler yaptığımı anlatacağım zaten. Öğlene kadar oyalandıktan sonra halletmem gereken işler var onlarla ilgileneceğim. Eğer işlerim biterse belki paragraf çözerim. Ay özlemişim buraları ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Heh heyyyy ben geldim ?? gerçekten çok yorgun ve bunalmış durumdayım. Otele geleli bir saat falan oldu fakat hala odalara geçemedik. Lobide kuzenimle oturduk internette takılıyoruz. Yaklaşık 20 kişilik tatil grubumuzdan üç dört kişi daha arka çaprazda oturuyor. Diğerleri nerede hiçbir fikrim yok. Umarım bir an önce yorgunluğu üstümden atarım. Bu arada tatildeyim diye çalışmayacağım sanmadınız inşallah. Yanıma test kitabı getirdim. Düzenli bir şekilde çözmeyecek olsam da bir soru bile bir sorudur dimi ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Merhaba ❣️ Bu yazıda sizlere diş teli hakkında tecrübelerimi anlatacağım. Umarım faydalı olur.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ; tel takmak utanılacak, dalga geçilecek bir şey değil. Sırf teli görünmesin diye konuşmayan arkadaşım vardı. Buna gerçekten gerek yok. Bu bir tedavi olduğu için çekinelecek bir durum da yok.
Ben yaklaşık üç yıldır tel kullanıyorum ve iki farklı tel kullandım. İlk kullandığım tel çene problemiyle ilgili olduğu için çok sorun yaşamadım. Bir buçuk yıl gibi bir süre sonra teli çıkardım ve iki üç ay gibi bir düre dişlerimi dinlendirdim. Daha sonra dişlerim için olan teli taktım. İlk başlarda gerçekten çok ağrı yapıyordu. İlk defa dişler kuvvet gördüğü için bir şeyleri ısıramıyorsunuz. Ben bir hafta boyunca yoğurt, çorba tarzı şeyler yedim. Dişlerimi ciddi anlamda kullanamadım. Hatta 3 kilo bile verdim o hafta. Ama sürekli aynı şeyleri yemekten bıkmıştım. Karnım hiç doymuyordu ve ben acıkınca sinirlenen insanlardanım. Üstüne birde diş ağrısı eklenince ilk hafta işkence gibi oluyor. En sonunda dayanamayıp sinirden ağlamıştım. Fakat zaman ilerledikçe dişleriniz uygulanan kuvvete alışıyor ve yemek yemek kolaylaşıyor. Sadece kontrollerden sonra sorun yaşıyorsunuz çünkü teli tekrar gerebiliyor.
Sert yiyeceklerden uzak durmanızı tavsiye ederim çünkü ben az kalsın telimi yutuyordum. Hatta sırf bu yüzden röntgen bile çektirdim. Elma gibi ısırılan meyveleri keserek yiyin. Zaman ilerledikçe teli kullanmayı öğreniyorsunuz. Ben şuan sakız çiğniyorum, cipsi yiyorum ama öğrendiğim için. Sakın ilk zamanlarda denemeyin.
Telinizin temizliği de çok önemli. Yemekten sonra temizlemenizi öneririm çünkü çok yemek takılıyor ve rahatsız ediyor. Benim tavsiyelerim bu şekilde. Merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz ???

Masanın başına oturdum, mutlak değer kısmını açtım. Biraz bakıştıktan sonra ‘ Kayla hadi ama mutlak değeri asla yapmaycaksın pff’ dedim ve kitabı kapatıp friends izledim ( how to be study blogger hashwuwqg) Biraz yemek yiyip keyfimi yerine getirdikten sonra basamak kavramına geçtim. Şuan üçüncü bölümdeyim. Beşinci bölümü bitirene kadar kalkmak yok. Mutlak değeri ne yapacağım konusunda ise hiç fikrim yok. Zaten yine sinirlerim bozuldu. Ayhh her şeyi kafama takmak zorunda mıyım acaba ??‍♀️ neyse sakin kalıp matematik çalışmam lazım ben kaçar ???

İyi geceler ⭐️ bugün benim için yorucu bir gün oldu. Bilgisayarımı sonunda tamirden aldım ??? aldıktan sonra da annemin iş yerinde durdum. İş yerindekilere hogwarts okulundaki hangi binaya aitsin testi yaptım. En çok hufflepuff ve gryfinndor çıktı. Akşam ise evin yanına yeni açılan pizzacıya gittik. Baya kişi vardı. Pizzayı paket yapıp eve geldik. Ve ben sonunda rahat bir şekilde Friends izleyip pizza yediğim günlere geri döndüm. Şuan çok yorgun değilim ama erken yatmayı düşünüyorum. Yarın da annemin iş yerine gideceğim. Belki yatmadan önce valizimi hazırlarım ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Geceyarısı Leydisi | Cassandra Clare •


Benim için tartışmasız en güzel ve özel kitaptır. Kitabın içinde ne ararsanız var. Vampirler, kurt adamlar, büyücüler, iblisler, periler, mundaneler ve tabii ki gölge avcıları. Gölge avcılarına ve aşağı dünya olayına bayılan biriyim. Cassie kesinlikle harika bir dünya yaratmış. Kitabın konusu ve içindeki olaylar da beni baya kitaba sardı. Zaten Cassie’nin tüm kitapları böyle. I love you Cassie. Ama kitabı sevmemdeki asıl olay ‘Jemma’ ikilisiydi. Julian çoğu kitaptaki ‘bad boy’ kalıplarının dışında fedakar ve duygusal bir erkek. Ailesi ve Emma için yaptığı şeyler beni gerçekten çok etkiledi. Sanatçı ruhlu olmasını da ayrı seviyorum. Emma ise klişe kız karakterleri gibi korumayı, kollanmayı bekleyen birisi değil. Kendi ayakları üzerinde gayet sağlam duruyor ve kendine güveni tam. Söz konusu Julian ve Blackthorn ailesi olunca onun da baya fedakar olabildiğini gördük. Kitaptaki diğer karakterleri de çok sevdiğim. Geniş bir aile olmaları falan çok hoşuma gitti. Ama sürekli Diana’dan şüphelendim. Ayrıca kitap Ölümcül Oyuncaklar ve Cehennem Makinaları serileriyle de bağlantılıydı. Maalesef biraz uyuz Jem ( Jem hater,4ever WESSA) vardı. Onunla beraber bile kitap muhteşemdi. Eğer kitabı okuduysanız veya duyduysanız yorumlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum. Çünkü bu kitap yorumu postu değil de daha çok kitap dedikodusu postu. Tek başıma dedikodu yapamayacağıma göre kitabı okuyanları ve duyanları aşağı davet ediyorum efenimmm ???xx p.s kitabın en sevdiğim bölümlerini de bıraktım ❣️

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Alohaaa ben geldim ?? dün ders çalışmayacapımı ve detox yapacağımı söylemiştim fakat ikisi de olmadı gqvswgqgwg ama sebeplerim var. Detox yapamadım çünkü gerçekten çok acıktım. Ders çalışıcam çünkü dün okuldan tanıdığım bir kız ders çalışırken snap atmış. Hayır yani o kız çalılıyorsa benim kesin çalışmam gerek. O yüzden mutlak değeri bitirmeye karar verdim. Tabii yüksek tempolu bir çalışma olmayacak. Valiz hazırlığı falan yapmam gerekiyo ama bilgisayarım tamirde( yastayım) olduğu için derse zaman kalır diye düşündüm. Dijital kale kitabına gelirsek gerçekten beğendim daha başındayım ama sardı. Birazdan odamı toplayacağım. Bir iki işimi de halledip ders başına geçerim sanırım ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Herkese iyi geceler ⭐️ sonunda eve gelebildim. Benim için yorucu ve zor bir gündü. Hem anneme yardım ettim hem de tellerim için kontrole gittim. Bir de gün arasında içtiğim kahve çarpıntı yaptı. Baya kötü oldum. Tüm gün heyacanlı hissettim kendimi asgashsgags o yüzden kahveyi bırakmayı düşünüyorum. Etkisi hala geçmedi.
Yapılıcak işlerim ise hala duruyor. Doktora gitmem lazım, annemle okula gitmemiz gerek( evet hala okul işini halledemedik), ders düzenimi oturtmam lazım vs vs. Ve bunların hepsini bu ay halletmem gerekiyor. Önümüzdeki hafta komple tatilde olduğum için geriye 3 hafta falan kalıyor ve çok stres yapmaya başladım. Eylülde İstanbul’da olamayacağım. Bayramdı düğündü derken okullar açılıyor. Yani ne yapacaksam o 3 haftada yapacağım. Bana tekrar program yolları göründü..
Annemle babam okey oynamaya teyzoşlarla dışarı çıktı. Aslında ben de giderdim ama çok yorgunum. Gönül isterdi Friends izliyim ama bilgisayarımı sonunda tamire götürdüm. O yüzden kitap okumayı planlıyorum. Neyse sizi de daha fazla tutmayıp gideyim o zaman ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Aslında bunları her salı teker teker söylemeyi planlamıştım ama çok zahmetli olunca ben de tag şeklinde yapayım dedim. Hayatta değişik şeylerimi sizinle paylaştım. Etiketlediklerimden (sadece 20 kişi etiketlenebiliyor ?) ve yapmak isteyenlerden de bekliyorum ?

Vol.1 başka milletten ( tercihen italyan sbehdhahc) biriyke arkadaş olmak
Vol.2 pizza partisi
Vol.3 tüm günümü alışveriş yaparak geçirmek
Vol.4 shadowhunter temalı kostümlü parti vermek
Vol.5 tüm güm boyunca hiçbir şey yapmadan dizi izlemek
Vol.7 kalabildiğim kadar uykusuz kalmak
Vol.8 bayılmak( ??¿)
Vol.9 kendimi highlightera bulamak
Vol.10 görls nayt yapmak (uzun bir aradan sonra)

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Heh heyyyy ben geldim ?? dün alışverişi kuzenimin doğum günüydü derken baya yoruldum. Eve gelince saat 2 falan olmuştu. Ben de hemen yattım uyudum. Bugün de annemin iş yerine gideceğim. Dişçi randevum var ve annemin iş yeri dişçiye baya yakın. İşim bittikten sonra iş yerinde takılmayı düşünüyorum. Ve iki günlük detox yapmayı planlıyorum. Bugün dişçim olduğu için iki üç gün yemek yemem zorlaşacak bende böyle bir şey düşündüm. Umarım yapabilirim. Aynı zamanda ağustosa girmemizle bir çok yük bindi omuzlarıma. Yapmam gereken o kadar çok şey var ki umarım hepsini halledebilirim. Yapmam gereken şeyler için bir liste çıkarmayı düşünüyorum. Belki halletmesi daha kolay olur. Bu ayı gerçekten çok iyi değerlendirmem lazım yoksa her şey üst üste binecek.Birazdan elime detox kitabını alıp tarif seçeceğim. Umarım aç kalmam ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Şuan alışverişte olduğum için önceden çekip, shop yaptığım bu fotoğrafı paylaşıyorum.
Dün geceki pifama partisi ardından yorgun düşen ben 12 gibi falan kalktım. Kalktığımda annem, teyzem ve kuzenim çoktan gelmişti. Kahvaltı faslı ardından tatil alışverişine çıktık. 23 kişilik tatil grubundan olan iki teyzem, kuzenim ve annemle önce bir mağazaya uğradık. Daha sonra mağazanın karşısındaki avmye geçtik. Büyük teyzem kendine bir şeyler baktı etti derken şuan yine yoldayız. Canım mall of a gidiyoruz ?

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Heh heyyy ben geldim ?? uzun zamandır tembelleştiğimden ve ders çalışırken sıkıldığımdan bahsediyordum. Bende bu yüzden bir karar aldım. Önümüzdeki iki hafta ders çalışmayacağım. Zaten bu hafta iki kuzenimin doğum günü var. Ve haftaya tatile gideceğimiz için tatil hazırlığı, alışverişi falan yapacağız. Haftaya da tatilde olduğumuz için ders çalışamayacağım. Yanıma yine de kitap götürmeyi düşünüyorum. O yüzden şimdi kurabiyemi ve sütümü aldım friends izleyeceğim. Aslında sadece üzgün olduğum zamanlarda izlemeyi düşünüyordum( bitmesin diye) ama dayanamadım wjdejdjwj bende durumlar bu ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

İyi geceler ⭐️ bugün hiç ders çalışmadığım ve yorulduğum bir gün oldu. Sabahtan annemin iş yerine gittim. Daha sonra onunla avmye geçiyoruz kardeşime doğum günü için bir şeyler aldık. Geri ofise döndükten sonra babam beni eve getirdi ve kardeşlerimi hazırladım. Hazırlanma bittikten sonra doğum gününü kutlayacağımız mekana gittik. Sahibi bizim uzaktan kuzenimiz. Benim dg de orda kutlanmıştı. Yorucu bir kutlama ardından eve geldik. Kardeşlerim gelir helmez hediyelerle oynamaya başladırlar. Biz de babamla pieface i denedik. Gerçekten çok komik ya qjdıddjd şuan da ben çayımı alıp odama çekildim. Babam tv izliyor ve kardeşlerim hala oyuncak başındalar. Annem ise yine bir arkadaşıyla zayıflama iddiasına girmiş o yüzden bu saatte yürüyüşe çıktı. Ben de akuöh kitabını okumayı düşünüyorum ???

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Gitmeden birkaç gün önce, şehrin sıcağından ve kendisinden yorulma sonucunda yapılan küçük çaplı bir tatildi. Pazartesi sabah 7.30’da İstanbul’dan yola çıkıp saat 14.30 gibi kalacağımız butik otele vardık.Gelir gelmez de plaja gittik.Cunda’da denize sıfır otel yokmuş.O yüzden otelin plajına arabayla gittik.Güzel, temiz bir plajdı.Otel oda kahvaltı tarzında olduğu için yemeğimizi plajda yedik ve akşama doğru otele döndük.Hazırlanıp dinlendikten sonra yemek yemek için dışarı çıktık.Otel çarşıya ve sahile beş dakikalık yürüme mesafesindeydi.Sahil tarafında olan restoranlarda balık çeşitleri olduğu için ara sokaklardaki yerlerde akşam yemeği yedik.Bu şekilde tatilimizi geçirdik.
Gelelim önerilere; otelinizi seçerken iyi bir seçim yapın.Plajı olan bir otel bulmanızı tavsiye ederim diğer türlü plaja giriş parası ödemeniz gerekir.Aynı zamanda oteller çok zaman geçirilecek yerler değil.İnsanlar genellikle çarşılara,sahile gidiyorlar.Kızarmış dondurma, ayvalık tostu, susurluk ayranı,lokma yemenizi tavsiye ederim.Zaten orada meşhur ve birçok yerde bulabilirsiniz.Çarşıda ise harika ürünler var.Ben baya güzel ve değişik şeyler bulmuştum.Mutlaka çarşıda gezin. Bazı şeyler pahalı olsa da ucuz ya da normal fiyatlı ürünler de var. Restoranlar kafelere göre daha pahalıydı sanırım.Gerçi yazlık bölgeler bu tarz oluyor.Eğlendiğim ve keyif aldığım bir yer oldu.Geri dönerken yel değirmenine, şeytan sofrasına ve Kayseri’ye uğradık.Harika mantı yapıyorlar.Üç yıldır ne zaman yol üzerinde olsak oraya da uğruyoruz.Benim söyleyeceklerim bu kadardı.Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

LYS ve YGS hakkında günlük

LYS ve YGS hakkında günlük

Bugün her ne kadar kendime ders çalışacağımla ilgili söz versem de tutamadım. Bu hafta gerçekten benim için zor ve farklıydı. Psikolojik açıdan zorlandım ve ilk defa böyle oldum. Yarın mini çaplı tatile gideceğimiz için iyi geleceğini düşünüyorum. Bu haftayı boş bir şekilde geçirdim. Toplam 100 soru anca çözmüşümdür. Umarım kendime gelip, daha iyi hissedeceğim. Günün özeti ise Marvel izledim. Beni biraz olsun mutlu etti ve kafamı boşalttı ???

Heh heyyyy ben geldim ?? kocaman bir haftanın sonuna geldik fakat benim için elle tutulur bir çalışma yok. Çok verimsiz ve olumsuz bir haftaydı benim için. Ama şuan daha iyiyim. Bugün gerçekten çalışmak istiyorum çünkü kaç gündür çalışacağım deyip çalışamıyorum. Hem kendimi hem de sizi kandırmış oluyorum. Yarın da mini çaplı bir tatile gideceğimiz için üç gün boyunca hiç çalışamam. Yine de yanıma geometri kitabımı alacağım ne olur ne olmaz. Bilgilendirme işlemi bittiğine göre ben masaya geçeyim ???

Heh heyyyy ben geldim ? bugün diğer günlere kıyasla daha pozitif hissediyorum. Şu son birkaç gündür aklımda hep negatif olumsuz düşünceler vardı. Kendimi yiyip bitiriyordum. Sanki negatif düşüncelerle birlikte bir paradoksta gibiydim. Nasıl oldu bilmiyorum ama yavaş yavaş kurtuldum bundan. Pazartesi günü de minik çaplı bir tatile çıkacağız. Daha iyi olurum diye düşünüyorum. Bugün ne yapacağıma gelirsek paragraf ve coğrafya çalışacağım. Çoğrafya ile aramı düzeltmeye çalışıyorum. Benden bu kadar ???

Eğer bu postu gördüysen bu yazıyı okumadan geçme. Sana bir şeyler katar belki ❄️Nerede olduğun, yaşın,cinsiyetin,dilin,dinin,ırkın bunların hepsini bir kenera bırak şimdi. Hayallerin kalsın sadece. Uçsuz bucaksız bir gökyüzü kadar muhteşem ve umut dolu hayallerin. Zihninde canlandır biraz. Ayrıntıya gir, ordan oraya sürekli. Ah, ne kadar güzeller değil mi ? Peki o güzelim hayaller neden orada kalsın ? Gerçekleştirip onşarı yaşamak varken neden kendini bundan mahkum ediyorsun. Bana göre hayallerine ulaşamamanın bir tek nedeni vardır. K O R K U . Başaramama korkusu, ben bu yapamam ben kimim ki korkusu, insanlar benimle alay eder korkusu, bunun için yeterince iyi değilim korkusu, o varken ben asla yapamam kesin o yapar korkusu bu liste daha uzar gider. Bunların hepsini de bir kenara koy şimdi. Artık hayallerin için mücadele etme vakti. Eğer yapan kişiler de senin benim gibi düşünse kim gidicekti o okula ? kim ödül kazanacaktı ? kim yeni bir şey icat edecekti ? kim başarı öykülerini anlatacaktı ?
Hayallerinin peşinden koş. 10 kere de düşsen 11. kez ayağa kalk. 100 kere pes etsen 101. kez tekrardan başla. Belki çok zorlanacaksın, yere yığılıp ağlayacaksın ama bırak göz yaşların hayallerini sulasın.
Hayallerinin peşinden koş. Çünkü onlar sana ait ve senin gelip onları almanı bekliyorlar

Kahveler içildi, dedikodu devam ediyor. Teyzem ve annemin bffsi geldiler. Kendisi idolümdür. Annemle çocukluk arkadaşlar. Aynı zamanda aile dostumuz. Aileler birbirlerini tanıyorlar. Ama idolüm olma sebebi hala evlenmemesi ve sürekli gezilere gitmesi. Her yıl en az bir kere yurt dışına çıkıyor ve bizimle de tatile geliyor. İdol olmasında ne olsun ? şimdide beraber oturduk tatil planı yapıyoruz. Gerçi iki üç saat önce planladık ama olsun wshshejswj sanırım Alaçatıya gideceğiz ay neyse ben dedikoduya kaçar ???

Heh heyyy ben geldim ??dün biraz ders çalıştım fakat istediğim kadar çalışamadım. Sanırım tembelliği üstümden yavaş yavaş atacağım. Tam uyku düzenim normale döndü derken dün teyzem ve annemin bffsinin gelmesi yüzünden tekrar geç kalktım. Sanırım iki saat sonra falan ders başına oturacağım. Ama önce tekrar plan yapmam gerekiyor. Benden bu kadar ???

•TBT TİME • Merhaba ⭐️ bu haftanın si yakın bir tarihten. Geçenlerde kuzenimle Spiderman Homecoming’i izlemeye gitmiştik. Film üç boyutlu olduğu için gözlükleri evden götürelim dedik( ben sevdiğim filmlerden hatıra olarak gözlük biriktiriyorum whavsshshdıdh). Her neyse gittik gişeye aldık biletlerimizi faln her şey güzel. Sonra salona girdik. Yerleştik falan derken film başladı. İlk yarı bitti, ara verildi. Kuzenimle filmin sahnelerini falan konuştuk öyle oturduk. İkinci yarı başladı. Beş dakika geçmedi falan kuzenimle beni dürttü. Başımı çevirdim. Eliyle diğer izleyenleri gösterdi. Anlamayınca ‘ sadece biz gözlük takıyoruz diğerlerinde gözlük yok’ dedi. Öyle dediğim zaman dikkatle tekrar baktım valla kimse de gözlük yoktu whdırqaddqxv. Biz bir gülmeye başladık ama nasıl gülüyoruz. Tabii çoğu kişi rahatsız oldu dönüp bize bakıyorlar falan.Ay yazarken bile kahkaha atıyorum. Öyle işte ahahshwheudhe. Rezil fakat güzel bir anıydı ?

Heh heyyy ben geldim ?
Dün üzerimde biraz tembellik olduğunu söylemiştim. Dolayısıyla ders çalışamadım ?bugün hem dün için hem bugün için çalışıcam ? aslında sabah erken kalkmayı planlamıştım ama dün gece uyku bana uğramadı. Sabaha kadar dizim ağrıdı ben de dizi falan izledim. Kalk hazırlan dinlen derken anca buraya geldim. Bugünün dersleri belli değil ama iki ders seçicem. Benden bu kadar ???xx
not: en beğendiğim fotoğrafım oldu ?

İyi geceler saat çok geç biliyorum ama yine de bu postu paylaşmak istedim ⭐️ kargalar meclisi beni D&R’da raf aralarındaki gezip, kitapları didiklerken bulduğum bir kitaptı. Kapak tasarımı ve arka yazası çok hoşuma gidince hemen aldım. Konusu da farklı gelmişti. Okumaya ilk başladığımda baya sıkıldım ve yazarın yarattığı dünyayı anlamakta zorlandım. Hal böyle olunca 10 sayfa sonra kitabı bıraktım. Fakat daha sonra içime kurt düştü, hem yapacak bir şey de yoktu dedim ikimci kez şans vereyim. İlk 80 sayfa falan bana göre monoton bir şekilde ilerliyordu ama fena da değildi. Karakterlerle yavaş yavaş iç içe geçmiş, o dünyayı anlamaya başlamıştım derken kitap bir anda acayip sardı. Ne olduğunu anlamadan aynı gün kitabı bitirdim şoklardaydım. Yazarcım o nasıl son öyle orada bırakılır mı ? Bu yüzden etmediğim laf kalmadı yazara. Kaz Brekker’a hemen aşık oldum. Muhterika ve farklı bir karakter kendisi. Sonracıma Jesper da beni sürekli güldürdü. Açıp açıp okuduğum ilk kitap oldu. İkicincisini çok büyük beklentilerle almıştım. Ve beklentilerimin baya üstündeydi. Normalde çoğu yazar serinin ilerleyen kitaplarını batırıyor ama bu kitap efsaneydi. En sevdiğim ikinci kitap kendisi?özet olarak Kaz Brekker seviyorum seni ?

Merhaba ?bende yeni fikirler tükenmez. Perşembeleri tb günü, pazarı da haftanın enleri olarak değerlendireyim dedim. Umarım beğenirsiniz. Farklı şeyler yapmayı seviyorum ???xx
DERS: matematik
ŞARKI: scared to be lonely
KONU: rasyonel sayılar
KİTAP: sis ve öfke sarayı
DİZİ/FİLM: senden nefret etmemin 10 sebebi

Öncelikle ben bu hesabı açtığımda aklımda sadece ders çalışıp içimi dökmek yoktu. Fakat öyle oldu. Size hep depresyon taymlarımda yazdım quwuahsh bu kadar yeter biraz da gülelim. Madem perşembeleri tbt ben de sizlere tbt olarak komik ya da farklı anılarımı paylaşacağım. O zaman ilkini anlatıyorum.
Belki Captain America anahtarlığımdan anlamışsınız. Ben baya büyük bir Marvel- özellikle Avengers- hayranıyım. Geçen sene okul zamanı Captain America Civil War çıkacaktı. Tabii bende acayip mutluyum. Plan yaptım ilk gün ilk seansa gideceğim.( bikauz avengers 2’de de aynısı yapmıştım, benim minik çaplı geleneklerim qswesar) sonra bir tane arkadaşım vardı o dedi ki ben de geleyim beraber gideriz. Tabii film cuma günü çıkacağı için ben okula gitmemeyi planlıyorum. Arkadaşım dedi ki öyle olursa ben gelemem okul çıkışı gidelim. Ben de yalnız gitmemek için kabul ettim. Cuma günü okula gittik. O günde gratiste indirim vardı. Arkadaşımla sınıftakilerden para toplayıp yemek&yol paramızı çıkardık qıwuwgaffa bilet parasını ayırdık. Kalan parayı gratiste harcamayı planladık.
Neyse işte okul bitti. Ben hemen okul formamı çıkarıp Stonyli tişörtümü giydim(fotideki). Daha sonra avmye gittik. Avm okula yakın olduğu için baya tanıdık vardı. Biz hemen gişeye gittik. Filmi söyledik. Kadın dedi bilet kalmadı. Ben nasıl üzüldüm gözlerim doldu. Nerdeyse ağlayacağım. O kadar zaman çıkmasını bekledim kadın dedi bilet yok. Arkadaşım hallederiz falan dedi. Kadına yalvarıyor.Biz ayakta da izleriz, nolur girelim dedi. Sonra kadın ‘aslında boş üç tane koltuk var ama bilet veremiyorum’ dedi öyle deyince acayip rahatladık. Sonra kadın orada ki başka bir görevliyi çağırdı. Adam bize bilet verdi. Biletteki koltuk numarasına bi baktım. İlk sıranın iki ve üçü. Filmi boynum tutula tutula izledim qgwffaseg çok zordu ya. Kafamı hem yukarı kaldırıp hem de sola döndürüp izlemiştim. Sanırım tek iyi yanı karakterleri büyük görmemdi. Yine de en sevdiğim filmler arasında ve çok güzel ( + başka olaylarda oluyordu) bir gündü ???

İyi geceler ? bugün sadece video paylaştım çünkü pek vatik yoktu. Annem kendini biraz halsiz hissediyorsun onunla ilgilendim. Matematik çalıştım ama hedefim olan soru sayısına gelemedim( bu da beni üzer ) ama yarın kesin ve azimli bir şekilde çalışmaya devam edeceğim. Koç Üniversitesi videosunu da tamamen unuttum. Burada konuştuğum biri hatırlattı- tekrar teşekkürler qqfwfwtts- yarın kuzenim gelecek ve bu seder kesin bizde kalacak. Beraber ders çalışacaz. Yani yazacak çok da bir şey yok o yüzden tekrar iyi geceler diyorum ve kalp atışının ikinci bölümünü izlemeye devam ediyorum ???

Heh hey ben geldim ?? bugün kuzenim ve teyzemle beraber Koç Üniversitesi’ne gittik. Belki biraz sığ bir düşünce olacak ama okulu sevmemin en büyük neden kampüsü. Yani hayalimdeki üniversite ortamı falan tam orası. O yüzden teyzemi ikna ettim gittik. Meslek seçiminde ilk tercihim tıp olduğu için oradaki tıp öğrencileriyle konuştum. Gerçekten çok yardımcı oldular. Fakülte ve dersler hakkında bilmediğim birçok şey öğrendim. Benim için çok faydalı oldu. Daha sonra okulu gezdik. Hava çok sıcak olduğu için fazla yer gezemedik. Ama çok güzeldi ya. Fazla video çekemedim çünkü hep öğrenciler vardı ahqahhw ama akşama çektiklerimi birleştirip blog olarak atacağım. Biraz dinlendikten sonra da ders çalışmayı düşünüyorum. Acayip motive oldum ???

Heh heyyy ben geldim ?? bugün hafta sonu olduğu için annemin yanına işe gittim. Ama iş sırasında çok sıkıldım. Teyzem ve arkadaşı da avmye gideceklerdi. Annem izin verince ben de onlarla gittim. Yaklaşık üç saat boyunca teyzem alışveriş yapınca partimiz çıktı. Oradan yemek yemeye gittik. Yemekten sonra da lunaparka geçtik ?teyzoş dönme dolaptan korktuğu için arkadaşıyla ben bindim. Daha sonra çarpışan arabalara geçtik. Bir kere daha usta bir şoför olduğumu kanıtladım ahajah. Baktım hala enerjim var dedim 10 D’ye binelim. Korkak teyzoşum ondan bile korktu ama bu sefer bindi. Finali de bu şekilde yapmış olduk.
Şimdi ben eve geldim. Teyzem ofise gitti. Arkadaşı da eve karaokesini almaya. Akşam teyzemlerde karaoke partisi var ?

⚡️Gece uyku tutmadığı için yazılmış, içten ve ihtiyacım(ız) olan bir yazı ⚡️
“Bir kitabı kapağına göre yargılamayın” demiş birisi. Bu söz belki ünlü birine belki de sıradan bir kişiye ait fakat duymayanınız yoktur. Bize insanları, olayları, belki gerçekten de kitapları yargılamamayı, ön yargımızı kırmayı öğütler.
Dürüst olmak gerekirse bir iki ay öncesine kadar bu söz pek de umurumda değildi. Eski arkadaşlarımdan bana geçen bir alışkanlık olarak insanları ve olayları görünüşüne göre yargılardım, eleştirirdim.
İki yıldır tanıdığım ve aynı sınıfta olduğum bir kız vardı. Sırf arkadaşlarım onu sevmiyor diye kıza düşmanım gibi davranır, hiç haz etmezdim. Ama kızın bana yaptığı bir kötülük yoktu. Sırf arkadaşlarım yüzünden kızla konuşmazdım bile. Fakat bu sene okulun kapanmasına doğru bir iki kez konuştuk. Bana kendisi hakkında özel şeyler anlattı. Gerçekten çok sevdim ve ortak yönlerimiz olduğunu fark ettim. Aslında ön yargılı olmama hiç gerek yokmuş değil mi ?
Ama insanları eleştirmeyi ve önyargımı o gün kıramadım.
Tarihi ben de kalsın arkadaşlarımla kavga edip eve gelince deli gibi ağladığım gün anladım. İlk tanışmamızdan o güne kadar yaşadığımız her şeyi düşündüm. Düşüncelerimden biri de bu oldu.’Yargılamak’
İnsanları yargılamayan ve herkesi seven ben olmadığım birine dönüşmüştüm.
İnasanları görünüşlerine göre, olayları gördüğünüz ya da duyduğunuz haliyle yargılamayın. Belki ‘o’ arkadaşlarımı görseniz melek gibi kızlar sanırsınız, aklınıza bile gelmez nasıl biri oldukları. Çünkü kapakları çok güzel albenili, ama içini açıp okuyunca öğreniyorsunuz nasıl biri olduklarını.
Bir kişinin ismini öğrenince onun hayat hikayesini, neler yaşadığını öğrenmiş olmuyorsunuz. O yüzden kimseyi tam anlamıyla tanımadan yargılamayın. Yanlışı olsa bile. Çünkü “Tanrı bile insanı son gününe kadar yargılamaz” demiş Dr. Johnson. Biz neden yargılayalım ki ?

Günaydın diyerek giriş yapmak isterdim fakat saat baya geç oldu ahshddj Aslında erken kalktım ama dışarı çık kahvaltı yap falan anca post paylaşabildim. Bugün üç gündür başlamak isteyip başlayamadığım kimya ve hiç sevmediğim coğrafya çalışacağım. Evde çalışmayı düşünmüyorum ama. Biraz dinlenip gossip girl -izlemesem olmaz sjdjkdjeej- izledikten sonra çalışmaya çıkacağım. Şimdilik bu kadar ??

? Bazen yere düşen bir vazo misalı parçalara ayrılıyor kalbimiz. Ve yavaş yavaş vücudumuza yayılma, hasar vermeye başlıyor.
İşte böyle bir zamanda elimizde kırıklarla, kim bilir belki ağlayarak birinin gelip o kırıkları bir araya getirmesini istiyoruz. Daha çok acı vermesin, kanatmasın diye.
Peki biz neden birleştirmiyoruz o kırıkları? Birleştiremeyiz diye mi ? Ah hadi ama birleştireceğimizi ikimizde biliyoruz. Ama birinin gelip birleştirmesini, bizi onarmasını istiyoruz çünkü birileri tarafından sevildiğimiz, değer gördüğümüzü hissettmek istiyoruz.
Eğer bu yazıyı buraya kadar okuduysan bu gece ikimiz de bırakacağız bunu. Anlaştık mı ? Her zaman kırıkları toplayacak, onaracak biri olmayacak. Kendimiz hariç. O yüzden kendinizi sevin. Dünyanın en kötü hatasını yapsanız da, kendinize karşı pişmanlık ve öfkeyle de dolasanız da sevin. Sevin çünkü kimseye ihtiyaç duymayın. Kendi ayaklarınız üstünde durmayı öğrenin. Sevdiğiniz kişiler, güvendiğiniz kişiler her zaman yanınızda olmayacak. Ben bu gece söz veriyorum kendime. Küçük bir çocuk değilim artık. O kırıkları kendim tamir edeceğim. Ve kendimi seveceğim. Birinin bana değer vermesine ihtiyacım yok artık. Ben kendime yeterim ?

Uzun zamandır blog çekmiyordum. Özlemişim ? Yazıyı yeni yazıyorum çünkü eve geldiğimde biraz halsizdim. Bugün geç kalktım ama eğlenceli bir gün oldu. Gg izledim, dışarı ders çalışmaya çıktım. Oturduğum yer medeniyetten biraz uzak olduğu için gidebileciğim sınırlı yer var. Ben de kendime Best Coffe House’u seçtim. Ders çalışırken orada çalışan bir abla yanıma geldi ne çalışıyorsun falan dedi. Ben de anlattım. Kendisi tıp okuyorumuş. Eğer bir sorun olursa falan sor dedi. Çok sevindim. Yarın da orayı gitmeyi düşünüyorum. Eve gelince bloğu editledim ve yattım. Bc halsizdim. İşte bugün böyle geçti ⭐️

Gece geldiğine göre günün raporunu vermek için ben de gelebilirim ajahha. Bugün pek erken kalkmadım. Biraz tembel günümdeyim artı dün girdiğim depresyon modundan pek çıkamamıştım. Annemin arkadaşı oturmaya geldi. Bir ara onlarla oturdum daha sonra dışarı çıktım falan derken masa başına nihayet geçtim. Matematikten rasyonel çalıştım. Ara verip devam edicektim ama annem avmye gidiceğimizi söyleyince orda devam ederim dedim. Yalnız baya geç gittik avmye. İşte gittim paragraf çalıştım, ordaki mütüşmel kupalarla bakıştım. İçeceğimi kitabın üstüne döküp kitabımı mahvettim falan ( istanbukda bir kız için sıradan şeyler vol 65822690). Daha sonra mağzalara girdim. Stradivarius’da acayip indirim vardı. Özellik ev ve kırtasiye şeylerde ve çoğu şey toz pembeydi. Bi ara öutluluktan ağlıycam falan sandım.( yana kaydırarak fotilerine bakabilirsiniz). Birazda D&R’da oyalandıktan sonra eve geldik. Günüm böyle geçti. ⭐️Şimdi gelelim diğer konuya. Dün moralim gerçekten çok bozuktu ve bunu sizinle paylaştım. Belki çok kişi görmedi ama geri dönen bir kaç kişi oldu ve bu beni acayip mutlu etti. Kimsenin geri dönüş yapmasını beklemiyordum. Bir de biraz bencilce olacak ama tek morali kötü olan kişinin ben olmadığımı öğrendiğime sevindim. Çünkü sizlerle bu konuda konuşup fikir alışverişi yaptık. Veben kendime bir ders çıkardım.
Çok kötü şeyler yaşaya bilirsiniz. Ama bir kenara çekilip hayatım çok kötü diye mızırdanmak size hiçbir şey kazandırmıyor. Evet üzgün olabilirsiniz ama çabalamak, denemek zorundasınız. Çünkü mutluluk, başarı kendiliğinden size gelmiyor. Sizin onu söküp almanız lazım. Ve çabalamaktan korkmayın. Çamurun içinde olabilirsiniz ama ya batarsınız ya da çıkarsınız. Olduğunuz yerde kalmak size bir fayda sağlamaz. O yüzden şartlar ne kadar zorda olsa mutlu olmak zorundayız. Kendimiz için. Hayallerimiz için. Eğer ben dün moralim bozuk diye bugün çalışmayı bıraksaydım üniversite hayallerimi de bırakmış olacaktım. Zaten moralim bozukken bunu ikiye katlamaya gerek yok bence.
Ağlayın, zırlayın, kendinizi paralayın fakat sonra aynanın karşısına geçip
” Bu kadar kolay pes etmeyeceğim.” deyin ve çalışmaya devam edin. Ben inanıyorum. Yapalirim, yapabilirsin, yapabiliriz ⭐️

➰İyi geceler diyeceğim de sahiden iyi mi geceler ? Bugün kaç kişi mutsuz olduğu halde mutlu, bir sorunu olduğu halde sorunsuz gibi davrandı ? Sizi bilmem de ben onlardan biriyim. Zaten bu aralar canım hep sıkkındı ama bir şekilde göz ardı edip mutluymuşum gibi davranmaya devam ediyordum. Ama bu sorunu çözmüyor. Kendimi kandırmak da bir yere kadar.
Bugün ders çalışmaktan sıkılıp daha sonra ders çalışırım diye havuza indim. Havuzda tek başıma otururken şunu farkettim: gerçekten tekim. Size okul olayından bahsetmiştim zaten ama ben sadece okulumu geride bırakmadım. Okulla beraber arkadaşlarımı(orası tartışılır) da bıraktım. Okul kapandığından beri hiçbiriyle konuşmadım. Pek sosyal bir insan olmadığım için okul dışında arkadaşımda yok. Bir iki tane var ama onlarda burada değil. Hal böyle olunca dedim nereye kadar kaçıcaksın.
Yedinci sınıfa kadar gerçekten harika arkadaşlarım vardı. Kendine güvenen ve dışa dönük bir çocuktum. Ama yedinci sınıfta okul değiştirmemle ben de değiştim. Dile kolay dört yılda özgüvenim gitti, çekingen, asosyal arkadaşı olmayan bir kıza dönüştüm. Ben karmaya inanan bir insanım. Altıncı sınıfta dahil o yaşıma kadar hiçbir arkadaşımın kıymetini bilmedim. Okul değiştirdim onlarla konuşmaya devam etmedim falan derken yalnız kaldım.
Ha arkadaşlarım tabikide oldu ama gerçekten istediğim gibi değildi. Başlarda kendimi hep onların benim gerçek ve doğru arkadaşlarım olduğuna inandırdım ama okulun kapanmasına yakın yeter dedim. Bir kitap bile okumamasına rağmen okuduğum kitapla dalga geçen kişiyle mi arkadaş olacağım ? Sonra anneme anlattım hepsini. Gerçekten beni rahatlattı ve düzelmeme yardım etti( sulu göze bağlamıştım). Onlarla arkadaşlığımı bitirdiğim için mutluyum ama kendimi o kadar yalnız ve soyut hissediyorum ki ahhh gerçekten iğrenç bir duygu. Küçüklüğümden beri hayalim samimi ve güzel bir arkadaş grubuna, her şeyimi anlatabileceğim bir arkadaşa sahip olmaktı. Ama hayatta en çok neyi istersek o bizim imtihanımız olurmuş. Bu sınavı geçer miyim geçmez miyim bilmiyorum ama çabalayacağım, deneyeceğim. Eğer çok istersek her şey mümkün, inanmak zor değil ➰

Daha önce yazmıştım ama atıp atmamakta kararsız kaldım. Fakat sonra ne için çalıştığımı, çabaladığımı hatırlatsın diye koymak istedim. ? Ne görüyorsunuz bu fotoğrafta ? Beyaz harflerden oluşan bir yazı mı ? Ya da bir kafede cam kenarında oturan insanlar ? Belki de karşı kaldırımdaki bisikletli gençlere takıldınız. Peki ben ne görüyorum biliyor musunuz ? Hayallerimi
Evet sadece bu kareden ibaret hayellerim. Kiminize göre küçük, saçma ya da anlamsız olabilir ama benim hayalim, hedefim bu fotoğrafta gizli. Şimdi o gizemi açıklıyorum size. Yüzümde tebessümle kapıdan içeri giriyorum. Gelmekten dolayı ezberlediğim o kahve kokusu artık alışkın olduğum bir hissi uyandırıyor. Tezgahın önündeki tanıdığım çalışana başımla selam veriyorum ve başka bir yere sapmadan neredeyse sahiplenmiş olduğum masaya yöneliyorum. Arkadaşlarım ordalar. Kimisi kahve içiyor, kimisi başını laptopa gömmüş bir şeylerle ilgileniyor, kimileri de kendi aralarında koyu bir sohbete dalmış. Masaya yaklaşmamla beni fark ediyorlar. Merhaba sözcükleri havada uçuşurken bir ikisi ayağa kalkıp beni kucaklıyor. Kendi yerime yerleştikten sonra tek tek bakıyorum arkadaşlarıma. Bir iki tanesiyle üniversiteden tanışmışız, bir iki tanesi liseden, kiminin çok farklı bir tanışma hikayesi var ama bulmuşuz birbirimizi. Birimiz mühendis olmuşuz, birimiz avukat. Birimiz doktor olmuş birimiz psikolog ve daha bir çok meslek. Her daim espiri yapan o neşeli arkadaş sol çaprazımda mesela. Bir anne gibi hepimizin arkasını toplayan arkadaşım karşımda. Yanımda grubun neşesi var. Belki ben grubun pozitif insanı. Mutluyuz, huzurluyuz. Fotoğraf çekip sosyal medyaya atıyoruz. Altına sevgi dolu sözcükler diziliyor.Kızlar bir ara alışverişe dalıyor, erkekler maça derken tatil planları yapılıyor, finallerden konuşuluyor. Belki farklıyız hepimiz ama o an bunun önemi yok. Çünkü biz beraber mutluyuz. Beraber gülüyoruz. Beraber ağlıyoruz. Masada kahkalar atılıyor, espiriler yapılıyor. Herkes halinden memnun. Kendimi çok şanslı hissediyorum sonra. İstediğim bölümü kazanmışım, harika dostlar edinmiş. Keyfim yerinde. İşte diyorum.Yaşamak istediğim hayat bu. Ait olduğum hayat bu.?Ve hayal edebiliyorsam evet, evet yapabilirim.

İyi geceler ⭐️ Bu aralar buraya gece giriyorum çünkü ara ara ne yaptığımı değilde tek seferde bir günümü anlatmak hoşuma gidiyor. Belki kimse okumuyor ama burayı günlük gibi kullanmak aşırıcı rahatlatıcı. Ihm ıhm bugün ne yaptığıma gelelim o zaman. Sabah 06.30’da kalkmayı başardım (gece saat üçte yattığım halde).Daha sonra teyzemle beraber iş yerine gittik. Kuzenim evde kaldı. Uykum gelir falan sanmıştım ama öyle olmadı. Kahveyle ayakta kaldım. Ben sınav zamanları bile okula 3-4 saat uyku ile gitmemiştim aam gidebilirmişim qwwqğ Gün boyunca sıkıldım. Pek farklı bir şey olmadı. Daha sonra saat dokuz buçuk gibi annemle eve geldik. Babam da annemle kardeşlerimi yemeğe götürdü. Ben gerçekten yorgun olduğum için gitmedim. Banto yapıp uyumayı planlıyorum. Malum hafta sonu ders çalışmadım. Yarın erken kalkıp iş başı yapmam gerek qfwfwğı Günümü üç kelimeyle özetlersem : kahve, yorgunluk, sıkıntı. Kendinize iyi bakın ?

İyi geceler tatlışkolar ? nasılsınız bakalım? Bugün sabahtan iş yerine anneme yardıma gittim. Başlarda çok eğlenceli olsa da gün sonunda pestilim çıktı. Bi ara dosyalarla uğraşmıştım. Size de eğlenceli olduğunu söylemiştim. Yalan arkadaşlar inanmayın. Belim büküldü yaparken ahajahwp. Tabii bu yarın gidiceğim gerçeğini değiştirmiyo. Ordan bi moral alkışı alabilirmiyim.İşten çıktıktan sonra büyük kuzenimle anneannemlere geçtik. Anneannemler şehir dışında olduğu için iki teyzem evde yalnız kalıyo. Biz de kuzenimle onlarda kalalım dedik. Eve geldiğimizde sadece bi tane teyzem evdeydi. O odasında telefon konuşması yaparken ( teyzem telefonla o kadar uzun konuşur ki sanırısınız telefon onun için icat edilmiş ) biz kuzenimle salonda oturduk. Çocukluğumuzdan bahsettik. Normal bir çocukluk geçmişimiz olduğunu söyleyemiycem. Mesala 11-12 yaşlarında falan türk kahvesi yapıp sinek kızı sinek oğlana istiyoduk falan pwpeoğğw. Çocukluk anıları bittikten sonra acıktığımız için teyzem kuzenim ve ben üçümüz mutfağa girdik. Ve yapa yapa makarna yaptık ahajha. En azından sosu vardı. Yemek bittikten sonra teyzem evin yeni üyesi kahve makinesi ile kahve yaptı. Kahveleri içtikten sonra beraber büskevitli pasta yaptık. Tabii fincanları kapatıp falcı bacıya göndermeyi ihmal etmedik. Fallara baktıktan sonra ( falcı bacı yine harikalarda ) kuzenimle vine falan izledik. Şimdi yatmaya gidiyoruz. Yarın saat 06.30’da kalkıcam inş. Öpüyorum hepinizi ?

Tekrardan iyi akşamlar ? bu sefer bugünün raporunu vermeye geldim ? bayramdan dolayı uyku düzenim bozulduğu işin sabah erken kalkmakta ufak bir problem yaşıyorum. Bu sabah 10’da kargom geldi diye kalktım. Kargoyu görünce hemen ders çalışasım inekleyesim geldi. Ama dedim önce bi kahvaltı yap. Tabi kahvaltıdan sonra derse başladım ama motivem düşmüştü. Matematik çalıştıktan sonra annemlerin odasına gidip klimayı açtım ve dizi izledim( odama klima takılması için imza kampanyası başlatıcam ajajkdj). Daha sonra biraz bitoloji biraz tarih çalıştım. Yazın ders çalışmak gerçekten zormuş. Bir de motivem düştü. Kitaplarla aram hiç iyiye gitmiyo. Bakışıyoruz falan. Şuanda balkonda oturuyorum. Kulaklığımı taktım, unicornumu aldım. Annemle babam yürüyüşe çıktı. Çok fit ve sağlıklı bi ailede yetişiyorum ajakhajhaj. Bu arada okul konusunu tekrar konuştuk. Sanırım bi arkadaşımla aynı okula gidicem. Eğer aynı okul olursa arkadaşımı size ayrı olarak anlatırım. Yarın erken kalkmam gerekiyor. Annemle işe gidicem. Annem diyor ki ‘biraz olgun giyin makyaj falan yap’ ben de ‘aynen ceketimi giymeyi düşünüyorum’ dedim. Kızım saçmalama abartı olur dedi. Anne sence benim ceketim mi var ??¿ Annemi çok seviyorum ya. Çok eğlenceli ve yenilikçi bir anne. Geçen gün ona miya kitlerden bahsettim. Çok hoşuna gitti. Alalım bundan dedi. Tabi ben çok sevindim. Diyo ki boşuma sevinme kendime alıcam akjaksj. Neyse bu kadar konuşma yeter.

Heyyy ben geldim ?Her zamanki gibi önce yemeğimi yedim postu şimdi atıyorum. Bugün pek erken kalkmadım ama geç de kalkmadım. Uyku düzenimi bi oturtturabilsem geri gelicek. Cuma günü programına göre mat ve geo çalışmam gerekiyo ama içimden hiç gelmiyo. Onun yerine yeni aldığım kitaplardan çözmek istiyorum ahjajajha . Her ders için bir kitap aldım umarım yaz sonunda hepsini bitiririm-inş- Bugün ne çalışacağıma karar vermedim. Biraz dinlendikten sonra başlarım. Şuan için sadece ders çalışmayı düşünüyorum. Belki akşama doğru fikrim değişir. Şimdilik bu kadar ?

Hepinize iyi geceler ⭐️ Şuanlık planıma göre perşembe ve haftasonu anneme yardıma gidicem. Yani bugün sabahtan anneme yardım için iş yerine gittim. Gerçi sabahtan dediğime bakmayın. Teyzem geldiği için baya geç gittik işe. İşe gitmeden önce de annemin yeni ofisine uğradık. Teyzemle annem şunu şuraya koyarız bu buraya gibi bi muhabbet yaptılar. Sonra ben de kendimi hayal ettim. İleride kendi ofisimi açarken ya da evimi seçerken falan diye. O kadar hoşuma gitti ki bi dakika büyüyünce falan aptalca sırıttım snnsmfj. Sonra iş yerine geçtik. Başlarda biraz sıkılsam da sonradan alıştım. Akşama doğru modum baya düştü. Sanırım alışkın olmadığım için kendimi baya yorgun hissettim. Eve geldiğimde baya acıkmıştım. Annem de kardeşlerimi markete götürecekti. Ben de kendime dondurulmuş yiyecek alırım diye onlarla gittim. Ama markete gittiğimizde kapatıyorlardı. Biz de diğer markete gitmek zorunda kaldık. Ama ben beklemek istemediğim için pizzayı kendim almak yerine sipariş ettim. Önce fotoğrafı çektim. Her zamanki gibi Friends izleyerekyedim ve postu şimdi atıyorum. Bikauz çok açtım akslsşdşöl. Her neyse bu saatten sonra ders çalışabileceğimi de sanmıyorum. İnş yarın çalışacağım. Benden bu kadar. Kendinize iyi bakın ⚡️

Good night guys ⭐️ nasılsınız bakalım ? Bayramdan sonra çalışmaya adapte olabildiniz mi ? Ben maalesef olamadım. Bugün hem geç kalktım hem de programıma uyamadım. Ama yarından itibaren uymak istiyorum. O yüzden sizlere biraz programımdan bahsetmek istedim. Hafta içi 9’dan 12’ye kadar günde iki derse çalışıcam. 40 dk ders+10 dk mola şeklide olucak. 12’den sonra gün bana kalmış olucak. İstediğimi yapacağım ama akşamları iki saat kitap okumayı düşünüyorum ki gerçekten çok zor oluyo. Eğer ben bi kitaba başlarsam bitirene kadar sadece kitap okurum. Hayatıma ara veriyorum ahajsjsk ama deneyeceğim. Hafta sonu da anneme yardıma gideceğim. Bu arada perşembe günü de anneme yardıma gidicem. Ama öğleden sonra gidiceğim için perşembe ders çalışabilicem. Annemle anlaşma yaptık eğer düzenli bir şekilde yardım edersem istediğim bir şeyi alacak ?? programım bu şekilde umarım uyabilirim. Belki okulların açılmasına bir ay kala falan değiştiririm. 11. sınıfa geçeceğim için bu yazı iyi değerlendirmek ve eğlenmek istiyorum ?ayhh ne çok yazdım. Benden bu kadar, çalışanlara kolay gelsin ?

Gecenin son postunu arıp gidiyorum. Yarın malesef post atamayacağımçünkü anneme yardım etmeye gidiyorum. Akşamda baya geç dönerim yani yarın ders yok ? videoda çekemiycem ki çok alışmıştım video çekmeye ? diyceklerim bu kadar eğer çalışan varsa kolay gelsin ??

Aslında yazı yazmıştım ama silinmiş o yüzden tekrar yazıyorum ? Bugün anneme yardıma gittiğim için ders çalışamadım. Dolayısıyla postta paylaşamadım. Ama kendime harika bir program ( sadece ders yok ) oluşturdum. Bayramdan sonra başlayacağım. Bayramda komple yatacağım ve gezeceğim sanırım ahajajah ailemin çoğu İstanbul’da olmadığı için bayramda evde olup kendime zaman ayıracağım. Ders çalışan varsa iyi çalışmalar ? Ps: bu taç da bur da prenses kişiliğimi yansıtmak için bulunsun ahajaha

Yazılar İnstagram kullanıcısı olan @istanbuldabikiz tarafından alınıp gramer hataları düzeltilerek paylaşılmıştır.

Comments 1

  1. Ercan Karabudak

    YGS ve LYS için çok güzel makale olmuş. Tamamen özgün ve ÖSYM kurallarına uygun bir makale olmuş. Sizi tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir