Makale

SEO uyumlu makale satın al

SEO uyumlu makale yazmanın asıl kuralları nedir? SEO için uygun makale yazarken nelere dikkat edilmeli? En çok yapılan hatalar nedir?

SEO uyumlu makale yazmak bilindiği gibi arama motorlarında içeriğinizin daha rahat bulunmasını sağlar. Fakat SEO uyumlu makale yazmanın belli kuralları vardır. Bu kurallara uyularak içerikler oluşturulduğunda vakit içinde arama motorlarında üst sıralarda yer almanız kaçınılmazdır. Peki, neler yapılabilir? Makaleler iyi mi SEO için uygun hale gelir?

Makalelerin SEO’ya Uygun olduğu kadar Anlamlı da Olmalıdır

Burada değinmek istediğim ilk nokta yazıların yazım olarak yalnız SEO için uygun olmasının kafi olmayacağıdır. Makalelerinizin yazım biçimi, anahtar kelimelerinizin uygunluğu, meta description ve URL yapınız uygun olsa dahi SEO için uyumlu olduğunu varsayamayız. Çünkü Google, kullanıcıdan daha zekidir ve içeriğin kullanıcının faydasına olup olmadığını belirli kurallara bakılırsa kontrol eder. şu sebeple yazım olarak dikkat ettiğimiz noktalara içeriğin anlamlı olması konusunda da dikkat edilmelidir. Bu kuralı göz ardı etmediğiniz takdirde makalelerinizi SEO‘ya uyarlayabilirsiniz.

Seo makale yazımları

Kullanıcılar makalenizi arama sonuçlarında üst sıralarda görüp siteye geldiklerinde eğer içeriğiniz onlar için anlamsız fakat Google için anlamlı bulunduğunu düşündüğünüz bir çok cümle içeriyorsa Google kullanıcıların derhal çıkma oranlarına göre sizin için bir değerlendirme yapmış olacaktır. Aslına bakarsanız site sahipleri çeşitli analitik çalgıları ile “Bounce Rate” şu demek oluyor ki derhal çıkma oranlarını öğrenebilirler. Eğer ki içeriğiniz kullanıcıya faydalı olacak bir içerik değilse Google sizin arama neticelarını manüpile ettiğinizi idraklıyor vaziyet tabi ki sizin aleyhinize oluyor. Çünkü aynı kullanıcılar arama motorunda yine kendilerine faydalı olacak içinde ne olduğu aradıkları zaman Google sizin içeriğinizin faydalı olmadığının sağlamasını yapmış oluyor.

Özgün makale ve SEO uyumlu makale üretilmeli

Makalenizde kullandığınız cümleler tamamen özgün size ilişik cümleler olmalıdır. Çünkü Google botları siteleri devamlı olarak taramakta ve kopya içeriği tespit edebilmekte. Buradan hareketle içerikleriniz özgün olmaması durumunda arama motorlarında değil üst sıralarda yer almak daha da aşağıya çekilebilirsiniz.

Seo official makale yazma

çünkü bir makale yazmadan daha önce iyi araştırma yapmalı kendi cümlelerinizi içeren orijinal cümleler kullanmalısınız. Aynı zamanda makaleler konusunda uzman kişiler tarafından yazılırsa çok daha iyi olur. Para ile içerik alabileceğiniz siteler olmasına karşın her vakit kendi bünyenizde ürettiğiniz içerik çok daha faydalı olacaktır.

Site İçi Optimizasyona Dikkat Edilmeli

bilindiği gibi SEO önce içeriden başlar. çünkü yalnız yazı yazarak arama motorlarında üst sıralarda yer almak mümkün olmaz. Bu ayarlamalar dikkatli şekilde yapılmalıdır. Bunlar meta tag, tittle, description ayarları ve URL yapınızın ayarlanmasıdır. Doğrusu tanımlarsak meta tag arama motorlarının sitenizi tanımasını elde eden kodlardır. Yani arama motoruna sayfamda bu anahtar kelimeler ile ilgili içerik bulunuyor mesajı vermenizi sağlar. Tittle ise sitenizin tarayıcı sekmaside görünecek olan kısmıdır. Mümkün olmasıyla birlikte kısa yazmak faydalıdır ve siteniz ile alakalı olmalıdır. Description ise sayfamda bu mevzuyu anlatacağım dediğiniz kısımdır. Mümkün olduğu kadar desciription da kısa olmalıdır ve yazdığınız içeriği anlatmalıdır. URL yapınız ise sayfanızın teknik olarak hangi yapı ile diğer sayfalara bağlı olduğunu gösterir.

Seo site içi optimizasyon

Bu ayarlamaları yapmak sitenize neler sağlar? Öncelikle kullanıcılar arama motorunda bir arama yapmış olduklarında karşılarına çıkan içeriklerin başlıklarını inceler, açıklamalarına bakarlar ve bu içeriğin işlerine yarayıp yaramadığını değerlendirirler. Yazdığınız yazı ne kadar iyi olursa olsun. Kullanıcı bunu açıklama (description) ve başlık (title) kısmında görmüyorsa o içeriği tıklama oranı çok azca olacaktır. Anahtar kelime seçimi gene burada değinilmesi gereken öteki noktalardan biridir. Anahtar kelimeler mutlaka yazı içinde ne olduğu ile alakalı olmalıdır.

SEO Uyumlu yazı Yazarken Dikkat Edilmesi ihtiyaç duyulan Noktalar

1- Başlık makalenizin can damarıdır. Kullanıcının ilk dikkatini çekecek noktadır. Ve başlığınız en az 3, en çok ise 5 kelime olmalıdır. Dikkat çekmek için konu ile alakasız başlık kullanımında bulunulmamalıdır. Anahtar kelimenin başlığın içinde en az bir defa geçmesine dikkat edilmelidir. Başlık mümkünse boşluklu olarak 60 karakteri geçmemelidir. Bir çok içerikte görebileceğimiz benzer biçimde bazen dikkat çekmek için başlıklar çok etkileyici olabiliyor fakat yazınız ile başlığınız alakalı değilse Google’ın bunu algılamasının yanı sıra kullanıcıya üzerindeki başlıktan farklı bir içerik sunduğunuzda sitenizdeki oturum oranı da azalıyor.

2– Anahtar kelime dağılımına dikkat edilmelidir. Anahtar kelimeler oranlar doğrultusunda yazı içerisine dağıtılmalıdır. Yazının ilk paragrafında daha yoğun olmak sureti ile yazının başlangıcında ortasında ve sonunda mutlaka anahtar kelime geçirilmelidir.

3- Yazı uzunluğu ayrıca dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir noktadır. Arama motorları her ne kadar uzun yazıları sevse dahi kullanıcılar için çok uzun olan yazılar sıkıcı gelebilir. şundan dolayı yazılarınızı 300 ile 650 kelime arasında tutmanız faydalı olacaktır. Tabi teknik bir yazı yazıyorsak bu kaideı kimi zaman zorlayabiliriz. Yazımızı yalnız SEO için değil okuyucular için de yazdığımızı unutmamalıyız. Fakat genel anlamda yazı uzunluğu kaideına riayet etmek yararlıdır.

4- Yazdığımız makale talep görsün ve okunsun istiyorsak yazdığımız alanla ilgili güncel gelişimleri takip etmeli bu konular hakkında yazılar yazmalıyız. Hepimiz tarafından çokça malum mevzular okuyucuya her süre hitap etmeyebilir. Bu mevzuda ilgili blog siteleri takip edebilir, yabancı kaynaklardan araştırmalar yapabilir ve güncel mevzulara değinerek makaleler yazılabilir.

5- Makalenize eklediğiniz görsel anahtar kelimeniz ile ilgili olmalı alt açıklamasını ne olursa olsun anahtar kelimenizde içinde geçecek şekilde doldurmalısınız. Görsel ismi yazı ile alakalı olarak belirtilmelidir. Görsel isminiz yazı ile alakasız olduğu takdirde Google görsel arama sonuçlarında makalenize ulaşabilecek kullanıcıların size ulaşması olanaksız olur. Örnek verirsek futbol hakkında bir makale yazdınız fakat görselinizin adında futbol anahtar kelimesini geçirmediğiniz takdirde Google görsel arama neticelarında o kelime ile ilgili arama yapıldığında görseliniz genel anlamda diğerlerine bakılırsa daha alt sıralarda yer alır.

6- Yazıya başlıklar eklerken kesinlikle H1 etiketini kullanmalısınız. Açıklama kısmınız H2 alt başlıklar ise H3, H4 şeklinde belirlenebilir. Bir makalede yalnızca 1 adet H1 ve H2 etiketi kullanılabilir. öteki etiketleri daha çok kullanabilirsiniz. H1 etiketi başlığı oluşturur H2 etiketi ise yalnızca bir defa ve izahat kısmında kullanılmalıdır.Wordpress gibi bir yapı kullanıyorsanız işiniz çok daha kolay olacaktır herhangi bir kod yazmaya gerek duymadan yazı içindeki paragraf kısmına gelip altındaki bölümden uygulamak arzu ettiğiniz etiketi seçip kolay şekilde kullanabilirsiniz.

7- URL’de anahtar kelime geçirilmelidir ve kısa tutulmalıdır. Sitelerde düzgüsel şartlarda URL ayarları yapılmadığında makaleleriniz belli sayılara bakılırsa gözükür. Örneklendirirsek bu ayarı yapmadığınızda site adından sonra kategori adınız ve arkasından yazı 201,202,203 gibi rakamlarla gelir (rakamlar örnek olarak verilmiştir) URL ayarınız yapıldığında ise site URL’inden sonrasında kategori ve yazı adınız gelir.

Üstte bahsettiğim maddelerin dışında, semantik indexleme doğrusu Latent Semantic Indexing isminde bir SEO makalesi yazım tekniği daha vardır. SEO içerik optimizasyonu mevzusunda LSI tekniğinin iyi mi uygulandığını, “Bir SEO Tekniği: LSI” adlı makalemizden öğrenebilirsiniz.

Satın almak için; [email protected]

Anahtar kelimeler: Makale, Makale Al, Makale Sat, Özgün Makale Al, Makale Yaz, Özgünlük Kontrolü, Seo Uyumlu Makale Yazmak, Makale Alış Satış sitesi, Makale Borsası, Makale Yazarak Para Kazan, Makaleler, Özgün makale, özgün makaleler, SEO uyumlu makaleler, SEO uyumlu makale, Özgün makale satın al, SEO uyumlu makale satın al, ucuz makale

Comments 8

 1. Ekrem

  Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde ( http://emirhanbulut.com.tr/kose-yazilarim/seo-uyumlu-makale-satin-al/​​​​​​​ buradan) seo uyumlu makale hizmetimizle ile ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Ekrem Yüksel
  Marketing Specialist
  Sadece on
  Sadece on marketing

  1. Post
   Author
   emirhan64

   Ben teşekkür ederim, SEO uyumlu makale satın al veya SEO uyumlu makale yazmak ile ilgili makalelerimizi arttıracağız.

  1. Post
   Author
   emirhan64

   Ben teşekkür ederim, SEO uyumlu makale satın al veya SEO uyumlu makale yazmak ile ilgili makalelerimizi arttıracağız.

  1. Post
   Author
   emirhan64

   Ben teşekkür ederim, SEO uyumlu makale satın al veya SEO uyumlu makale yazmak ile ilgili makalelerimizi arttıracağız.

 2. Ahmet çarık

  Özgün SEO uyumlu makale satın al veya Özgün SEO uyumlu makale satın almak gibi terimler çok güzel kullanılmış Tebrikler Emirhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir