Emirhan Bulut Fotoğraf

Türkiye ve Bilim

Türkiye ve Bilim

Başlık çekici değil mi Türkiye ve Bilim…

Aslına bakarsanız Türkiye ve Bilim bu ülkede çok nadir görünen vaka. Bakın vaka diyorum vaka.

Gerçekten de öyle çekici ki, bir proje veya bir altyapısal işlem yaparken her zaman arkanda devlet olduğunu sanırsın ama yanılırsın. Ki ben yanılmışım. Ki zaten biliyordum. Bilmek ve bilmemek…

Bir şey anlamadınız hak veriyorum. Uzun sözün kısası Türkiye’de çok önemli bir adım atmaya kalkarsanız o adımı atmadan düşersiniz. O adım için yeterli güce sahip olmak için Menşei olarak ya Amerika Birleşik Devletleri ya da Birleşik Krallık (Büyük Britanya) olarak çözümleme yapmanız lazım. Bu da şu demek oluyor, bilime o kısımda önem veriliyor. Niye burada önem verilmiyor? Tartışılır..

Gerçekten akıl ermez, kervan yürümez ama her şeyin olmadığı kapsam. Niye böyle kardeşim de diyemiyorsun ki diyemezsin. En iyisi sisteme ayak uydurmak diyeceksin bu sefer de kendini çiğnemiş olacaksın. 2 dere 1 ara kafalarda soru işareti?

Niye neden? Aslında GEREK YOK. Yani niye yapalım bu kadar projeyi. Gerek yok. Bir firma CEO’su ağabeyim;

-” Gerek yok, uğraşma.’ bu söze ne denir. Congratulations Bay CEO Bro diyebilirsin..

Ama yine diyemezsin sakıncalı. Kendine uymuyorsun unutma.

Bu yazı biraz kısa olacak ama..

Özetlersek. Hatta değerli okurum olduğum Yılmaz Özdil Ağabey’in de dediği gibi;

Hatırlayın, Ankara?da Atatürk Orman Çiftliği?nde ikamet eden, Pakize isimli piton kayboldu… ?Kardeşim, 4 metrelik piton nereye gider?? diye şaşıranlara, ?Kardeşim, adam 4 kilometrelik fiberoptik kabloyu çalıyor güpegündüz, 4 metrelik pitonu beline sarar gene götürür, siz dikkat edin fili götürmesinler? diye cevap yetiştirmeye gayret ediyorduk ki… Çevre Bakanımız açıkladı, ?Ankaralılara bugünlerde şiş kebap yemesini tavsiye etmem!? Hayvan denince, bakanımızın aklına ilk gelen, Aliağa?daki balıkçılarla aynıydı çünkü, mangal… Melih Gökçek baktı ki, basın işin peşini bırakmıyor, taaa 73 gün sonra ?Aha işte Pakize? diye bir pitonu getirdi koydu, yerine… Çakma Pakize ise, sanırsın Cem Garipoğlu?dur, ?73 gün nerede saklandın?? sorularını, yanıtsız bırakıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir