Kablosuz iletişimde işlemler

Yüksek Kapsamlı Yerli Baz İstasyonu Geliştirme Projesi (HCLBSDP)

High Comprehensive Local Base Station Development Project

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projemi tüm global dünyaya ve Türk halkına tanıtmadan önce ön bilgi vermeyi şahsıma borç buldum.

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projemi tanıtan bir görsel.

Yerli baz istasyonu geliştirme projesi

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projemi tanıtan bir görsel

Ülkemizde ve dünyada maalesef ki insanlarımız bazı kapitalizm örneği olarak elektronik sistemleri düşük seviyede kullanılmaya mahkûm edildi. Dünya’da bu kural geçerli olduğu için bu sistemi bozmak amacı ile bazı projeler geliştirmeye başladım. İlk amacım ülkemizin refah seviyesini dengeye getirerek herkesin elektroniksel mekanizmaları eşit ve aynı ölçüde kullanması ile ilgili projeler tasarladım. Ve bu projelerimden biri ve en büyüğü olan projemi sizlere en yakın zamanda takdim edeceğim. Bildiğimiz üzere yerli baz istasyonu genellikle alıcı verici olarak iki elektroniksel mekanizma arasında gel-git olayını genellikle Huawei antenler ve Ericsson Mini-Link’ler aracılığı ile tamamlamaktadır. Mini-Link PT favori olmakla beraber şehir içi ve şehir dışı yoğunluğuna göre Huawei antenler de değişkenlik göstermektedir.

Yerli baz istasyonları geliştirme projesi

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu ve yerli baz istasyonları geliştirme projesini bütün dikkat ve heyecan ile 4G LTE ADVANCED teknolojisiyle deneyeceğim.

Çok yakında sizlerle!

Yerli baz istasyonu geliştirme projem çok yakında Türk halkı ve global insanlığa tarafımca duyurulacak… Yapacağım baz istasyonu yerli baz istasyonu sınıfına girmektedir. Menşei hakkında bir karara varamadığımı belirtmek istedim.

Proje araştırmacısı ve Proje yürütücüsü olduğum bu projeyi tek başıma öğrenci olarak çıkartacağım. Bütün kusur ve eksiklerinin tamamlayarak kapsama alanında atak yapmış ve radyasyon değeri düşürülmüş yerli baz istasyonu projesini deneysel ve patent aşamasını yitirdiği zaman resmi olarak global dünyaya tanıtacağım.

Bu projemi tamamen okul ve araştırma bulguları neticesinde hazırladığımı, genel olarak bütün hatları ile düşündüğümü, yakın zamanda projem ile ilgili patent alımından sonra bilgi ve detayları paylaşacağımı belirtmek isterim.

Bildiğimiz üzere yerli baz istasyonu genellikle 800 Megahertz ve 2600 Megahertz olarak şehir içi ve şehir dışı tercih edilmektedir. Bu projem 2600 Megahertz olan bir hücre kulesinin kapsama alanını artıracak. 800 Megahertz hücre kulesi gibi uzun kapsamlı dalga diyagramına sahip olacaktır.

Şimdiden bütün Elektrik Elektronik bölümü ve Radyo frekans alanı uzmanlarına müjdeyi taktım etmek isterim… Yepyeni yerli baz istasyonu içeren günlere dilerim..

Emirhan BULUT

Yerli baz istasyonu araştırmacısı ve geliştiricisi