Yerli baz istasyonu geliştirme projesi

Yerli baz istasyonu geliştirme projesi

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projesi

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projemi tüm global dünyaya ve Türk halkına tanıtmadan önce ön bilgi vermeyi şahsıma borç buldum.

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projemi tanıtan bir görsel.

Yerli baz istasyonu geliştirme projesi

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projemi tanıtan bir görsel

Ülkemizde ve dünyada maalesef ki insanlarımız bazı kapitalizm örneği olarak elektronik sistemleri düşük seviyede kullanılmaya mahkûm edildi. Dünya’da bu kural geçerli olduğu için bu sistemi bozmak amacı ile bazı projeler geliştirmeye başladım. İlk amacım ülkemizin refah seviyesini dengeye getirerek herkesin elektroniksel mekanizmaları eşit ve aynı ölçüde kullanması ile ilgili projeler tasarladım. Ve bu projelerimden biri ve en büyüğü olan projemi sizlere en yakın zamanda takdim edeceğim. Bildiğimiz üzere baz istasyonları genellikle alıcı verici olarak iki elektroniksel mekanizma arasında gel-git olayını genellikle Huawei antenler ve Ericsson Mini-Link’ler aracılığı ile tamamlamaktadır. Mini-Link PT favori olmakla beraber şehir içi ve şehir dışı yoğunluğuna göre Huawei antenler de değişkenlik göstermektedir.

Yerli baz istasyonları geliştirme projesi

Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu ve yerli baz istasyonları geliştirme projesini bütün dikkat ve heyecan ile 4G LTE ADVANCED teknolojisiyle deneyeceğim.

Baz istasyonu geliştirme projem çok yakında Türk halkı ve global insanlığa tarafımca duyurulacak… Yapacağım baz istasyonu yerli baz istasyonu sınıfına girmekte olup menşei hakkında bir karara varmadığımı belirtmek istedim.

Proje araştırmacısı ve Proje yürütücüsü olduğum bu projeyi tek başıma öğrenci olarak bütün kusur ve eksiklerinin tamamlayarak kapsama alanında atak yapmış ve radyasyon değeri düşürülmüş baz istasyonu projesini deneysel ve patent aşamasını yitirdiği zaman resmi olarak global dünyaya tanıtacağım.

Bu projemi tamamen okul ve araştırma bulguları neticesinde hazırladığımı, genel olarak bütün hatları ile düşündüğümü, yakın zamanda projem ile ilgili patent alımından sonra bilgi ve detayları paylaşacağımı belirtmek isterim.

Bildiğimiz üzere baz istasyonları genellikle 800 Megahertz ve 2600 Megahertz olarak şehir içi ve şehir dışı tercih edilmektedir. Bu projem 2600 Megahertz olan bir hücre kulesini, 800 Megahertz hücre kulesi gibi uzun kapsamlı dalga diyagramına sahip olacak.

Şimdiden bütün Elektrik Elektronik bölümü ve Radyo frekans alanı uzmanlarına müjdeyi taktım etmek ister, yepyeni baz istasyonu içeren günlere dilerim..

Emirhan BULUT

Baz istasyonu araştırmacısı ve geliştiricisi

Baz istasyonu hakkında geniş çaplı makalem;

https://emirhanbulut.com.tr/kose-yazilarim/baz-istasyonu-ve-icindekiler/

Comments 4

 1. Mertcan Karagür

  Projenizi çok beğendim. Yüzeysel olarak gerçekten ilgi çekici. Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu ismi ise bu yapacaklarınız için gayet güzel düşünülmüş bir isim. Bir öğrenci olarak hele hele destek olmadan bunları düşünmeniz gerçekten helal ve tebriği hak etmenizi sağlıyor. Allah yardımcınız olsun.

  1. Post
   Author
   emirhan64

   Veriş olduğunuz değerli kanaatiniz için gerçekten behrudar oldum. Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu geliştirme projem sizler ve aziz Türk milleti öncelikli olarak tasarlanmış ve düşünülmüş bir projedir. Deney ve patent aşamasını geçtiğim zaman sizlerle buluşturmayı heyecan ve ümitle bekliyorum..

 2. Ayşe Gül ÇİÇEK

  Yerli baz istasyonu ulak, ve szin yapmış olduğunuz bu proje gerçekten Türkiye için son derece önem olabilir. Hatta ulak yerli baz istasyonundan da kaliteli olduğu hiç şüphesiz çünkü yazmış olduğunuz şeyler gerçekten fevkalade özellikte. Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu projenizde sizlere başarılar dilerim. Resimler de HD özellikte olup fevkalade nitelikte olmuşlar. Başarılar…

  1. Post
   Author
   emirhan64

   Vermiş olduğunuz değerli cevabınız için teşekkür ederim. Yüksek kapsamlı yerli baz istasyonu projemi tüm dünya global insanlığı için çıkartacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir